joomla templates top joomla templates template joomla

Rekord WOŚP w Grudziądzu

grudziadz.pl włącz . Opublikowano w Grudziądz wiadomości

altJuż ponad 83 tys. zł ofiarowali Grudziądzanie podczas XIX Finału WOŚP. Wciąż trwa podliczanie pieniędzy, a pierwsze ustalenia pochodzą z nocy, tj. 10 stycznia godz. 00.40. W zbiórkę włączyło się blisko 500 wolontariuszy, a zebrana kwota była wyższa od ubiegłorocznej o ok. 11 tys. zł. W akcję sfinansowania zakupu sprzętu dla dzieci z chorobami urologicznymi i nefrologicznymi zaangażowało się również Centrum Kultury Teatr. Tutaj udało się zebrać dla „Orkiestry” ponad 14 tys. zł, z czego 3 tys. zł z licytacji złotego serduszka ufundowanego przez zakład złotniczy Gudera-Matczak- Rogoziewicz.

Powrót do Macierzy

grudziadz.pl włącz . Opublikowano w Grudziądz wiadomości

Prezydent Robert Malinowski zaprasza na obchody 91. rocznicy powrotu Grudziądza do Macierzy, które odbędą się 23 stycznia br. W ramach uroczystości patriotycznych z udziałem Kompanii Honorowej Wojska Polskiego odprawiona zostanie msza św. oraz wystąpi Orkiestra Kameralna Capella Bydgostiensis. Obchody rozpoczną się o godz. 10.00 mszą św. w Bazylice Kolegiackiej p. w. Św. Mikołaja z udziałem Kompanii Honorowej Wojska Polskiego oraz chóru „Echo”.

GRUDZIĄDZKIE SALONY FRYZJERSKIE DLA WOŚP

Adam Studziński włącz . Opublikowano w Grudziądz wiadomości

altTrzy grudziądzkie salony fryzjerskie zagrają w tym roku razem z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. Fryzjerzy zbierać będą do puszek, licytować maskotki, bawić się i pracować na rzecz Fundacji Jurka Owsiaka. Wszystko to w ramach ogólnopolskiej akcji fryzjerów KEMON – zagrajmy razem dla WOŚP. Grudziądzkie salony biorące udział w akcji to Salon Urody przy ulicy Hallera 5 oraz Galerie Urody przy ulicy Bydgoskiej 4 oraz Pańskiej 6.

Kurs samoobrony dla kobiet

grudziadz.pl włącz . Opublikowano w Grudziądz wiadomości

Mieszkanki Grudziądza zapraszamy do udziału w bezpłatnym kursie samoobrony pn. „Bezpieczna kobieta”. Organizatorem szkolenia jest Straż Miejska, która czeka na zgłoszenia zainteresowanych pań do 17 stycznia br. Tematyka kursu obejmuje m.in. zwiększenie poczucia bezpieczeństwa grupy uczestniczek, zdobycie wiedzy pomocnej w przewidywaniu niebezpieczeństw i rozwinięcie umiejętności stosowania odpowiednich działań zapobiegawczych.

System kompetencji kadr dla Ratusza

grudziadz.pl włącz . Opublikowano w Grudziądz wiadomości

altMiasto ogłosiło przetarg na „Wdrożenie systemu rozwoju kompetencji kadr opartego na badaniu luk kompetencyjnych i potrzeb szkoleniowych pracowników”. Zadanie będzie realizowane w ramach projektu „Urząd Miejski w Grudziądzu otwarty na wyzwania XXI wieku”. Do zadań wykonawcy będzie należało m.in. przeprowadzenie audytu diagnozującego opis co najmniej 305 stanowisk pracy i opracowanie profilów kompetencyjnych.

Rodzinne kolędowanie w MOPR

grudziadz.pl włącz . Opublikowano w Grudziądz wiadomości

Spotkanie w ramach projektu socjalnego pn. „Rodzinne Kolędowanie” odbyło się w Miejskim Ośrodku Pomocy Rodzinie. W programie realizowanym przez pracowników Działu Pomocy Instytucjonalnej uczestniczyło 40 rodzin, w tym 62 dzieci. Głównym założeniem inicjatywy jest praca z rodziną biologiczną najmłodszych przebywających w zastępczych formach opieki, wśród których znajdują się wychowankowie rodzin zastępczych, Centrum Pomocy Dziecku i Poradnictwa Rodzinnego oraz ich opiekunowie i rodzice biologiczni.

Remont w Ratuszu

grudziadz.pl włącz . Opublikowano w Grudziądz wiadomości

altTrwa wymiana instalacji elektrycznej i komputerowej w budynku Urzędu Miejskiego przy ul. Ratuszowej. Nowa inwestycja zmniejszy awaryjność sieci oraz pozwoli na przyłączenie większej ilości odbiorników. W ramach zamówienia zostaną zmodernizowane linie zasilające WLZ oraz poprowadzone nowe przewody główne do tablic.

Przedstawienie dla dzieci

grudziadz.pl włącz . Opublikowano w Grudziądz wiadomości

Spektakl dla najmłodszych widzów „O Smoku Wawelskim” zostanie wystawiony jutro, tj. 11 stycznia br. o godz. 9.00 i 11.00 w CK Teatr. Bajka opowiada o okrutnym smoku mieszkającym pod Wzgórzem Wawelskim, który niszczy spokojne życie Króla Kraka i jego poddanych. Rycerze z całej Europy nie mogą pokonać bestii żądającej coraz większych ofiar. Dodatkowo, trudną sytuację komplikuje spiskujący na dworze króla doradca Lidor.

Iluminacje świetlne w mieście

grudziadz.pl włącz . Opublikowano w Grudziądz wiadomości

altMiasto ogłosiło przetarg na wykonanie instalacji systemu iluminacji świetlnej wybranych obiektów Starego Miasta w Grudziądzu. Oferty można składać do 19 stycznia br. Wykonawca zadania zobowiązany będzie do realizacji 2 zadań z zakresu iluminacji architektonicznej. Przedmiotem pierwszego zamówienia jest iluminacja spichrzy przy ul. Spichrzowej wraz z Bramą Wodną i budynkiem Muzeum Miejskiego od strony Wisły.

Zwierzęta zimą

grudziadz.pl włącz . Opublikowano w Grudziądz wiadomości

W trosce o dzikie zwierzęta w okresie zimowym pracownicy Wydziału Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska na bieżąco kontrolują stan paśników i karmników uzupełniając ich zawartość. Miejskie służby zabezpieczają ok. 8 paśników dla saren i 5 podsypów dla bażantów. Z myślą o zwierzętach leśnych przygotowano 13 ton buraków pastewnych, 5 ton mieszanki zbożowej oraz siano z własnych poletek. Na ptaki czeka także 100 kg karmy w kubkach zawieszanych na drzewach.

Zakończony nabór na rachmistrzów

grudziadz.pl włącz . Opublikowano w Grudziądz wiadomości

Nabór na rachmistrzów spisowych w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań został zakończony. Wpłynęło 160 podań od kandydatów, z których wybranych zostanie 47 rachmistrzów, natomiast 9 osób będzie pełnić funkcję rezerwowych. Warto dodać, że spis odbędzie się w przyszłym roku. Rachmistrzowie wyposażeni będą w urządzenie typu hand-held. Sprzęt posiada specjalnie przygotowaną aplikację formularzową, opracowanie GIS będące systemem informacji geograficznej oraz moduł aplikacji zarządczej.

ZAĆMIENIE Słońca w Grudziądzu - 4 stycznia 2011 / wtorek

Sebastian Soberski włącz . Opublikowano w Grudziądz wiadomości

altDnia 4 stycznia 2011 będzie miało miejsce niepowtarzalne zaćmienie Słońca. Następne takie w Polsce/Grudziądzu dopiero w 2026 roku. W związku z tym zaprszamy do obserwacji: - odbędą się obserwacje/pokazy zaćmienia w grudziądzkim Planetarium i Oserwatorium Astronomicznym w godzinach od 8:15 do 11:00 ul.Hoffmanna 1, WSTĘP WOLNY - transmisja grudziądzkich obserwacji w Internecie na stronie http://www.grudziadz.planetarium.pl - zachęcamy do zorganizowania pokazów w szkołach/instytucjach - wystarczy kawałek szyby spawalniczej (numery od 9 do 11, dostępne w sklepach "metalowych" za 3pln) lub podlaczenie do INTERNETU.

Powstał nowy wodociąg

grudziadz.pl włącz . Opublikowano w Grudziądz wiadomości

Nowy wodociąg połączył w Grudziądzu osiedla Mniszek i Rządz. Budowę liczącego 1 956 m rurociągu zrealizowano w ramach projektu pn. „Modernizacja i rozbudowa infrastruktury wodociągowej w Grudziądzu”. Wykonawcą nowego odcinka sieci wodociągowej była firma Melbud S.A. z Grudziądza. Wartość inwestycji wyniosła 1 895 169,96 zł netto, z czego 65 % zostało dofinansowane z Regionalnego Funduszu Rozwoju Regionalnego.