joomla templates top joomla templates template joomla

Koncert Noworoczny

grudziadz.pl włącz . Opublikowano w Grudziądz wiadomości

„Historia polskiej piosenki”, tak brzmi tytuł Koncertu Noworocznego, który zostanie zorganizowany w grudziądzkim Teatrze 15 stycznia 2011 r. Imprezę poprowadzą Maria Szabłowska i Krzysztof Szewczyk, a na scenie wystąpi m.in. Irena Santor. W towarzystwie artystki zaprezentuje się publiczności grudziądzki chór „Alla camera”, który od lat pełni rolę gospodarza koncertu.

Miejska zabawa sylwestrowa

grudziadz.pl włącz . Opublikowano w Grudziądz wiadomości

altPrzypominamy, że tegoroczna plenerowa zabawa sylwestrowa odbędzie się na parkingu przy Galerii Grudziądzkiej, gdzie zagra DJ Kamilo B. Uczestnicy Nowy Rok 2011 przywitają w rytmie polskich i światowych przebojów. Zaplanowano także największy w historii miasta pokaz sztucznych ogni. Podczas imprezy usłyszymy znane kompozycje lubianych wykonawców reprezentujących różne gatunki muzyczne. Ponadto, będzie można skosztować grzanego wina i piwa.

Nowości w bibliotece

grudziadz.pl włącz . Opublikowano w Grudziądz wiadomości

W ramach programu Biblioteki Narodowej pn. „Zakup nowości wydawniczych dla bibliotek” Biblioteka Miejska w Grudziądzu nabyła 549 woluminów. Książki o wartości 10 647 zł trafią do Biblioteki Głównej oraz 10 filii. Warto dodać, że opracowane wydawnictwa dostępne są już we wszystkich placówkach. Zakup publikacji zrealizowano ze środków Biblioteki Narodowej.

Lodowisko w święta

grudziadz.pl włącz . Opublikowano w Grudziądz wiadomości

Ze sztucznego lodowiska przy ul. Piłsudskiego w Grudziądzu będzie można korzystać w okresie świątecznym we wszystkie dni za wyjątkiem 24 i 25 grudnia br. oraz 1 stycznia 2011 r. Chętni do spędzenia wolnego czasu na tafli będą mogli to zrobić w następujące dni: 26 grudnia – od godz. 15.00 do 20.00 27-30 grudnia od godz. 10.00 do 20.00 z przerwą techniczną w godz. 16.00 - 17.00 31 grudnia (sylwester) – od godz. 10.00 do 16.00 2 stycznia (niedziela) – czynne od godz.10.00 do 20.00

Opłatek wigilijny w Ratuszu

grudziadz.pl włącz . Opublikowano w Grudziądz wiadomości

altUroczyste spotkanie wigilijne z udziałem Prezydenta Roberta Malinowskiego, osób duchownych, służb mundurowych, dyrektorów instytucji, prezesów spółek i przedsiębiorców odbyło się dziś, tj. 20 grudnia br. w sali sesyjnej grudziądzkiego Ratusza. Tradycyjnie spotkanie rozpoczęło się od powitania gości przez gospodarza miasta.

Szopka bożonarodzeniowa

grudziadz.pl włącz . Opublikowano w Grudziądz wiadomości

Ostatni akcent świątecznego wystroju miasta- szopka bożonarodzeniowa stanie dziś, tj. 20 grudnia na Rynku. Wielką atrakcją, obok ustawionych w niej figur m.in. Trzech Króli, Matki Bożej i św. Józefa, będą żywe zwierzęta – osioł, kozy i owca.- Opieką nad zwierzętami i ich dokarmianiem zajmą się pracownicy firmy Trans-Serwis-Czepek. Prosimy wszystkich, którzy przyjdą na Rynek, by nie dokarmiali zwierząt – mówi Alina Obruszkiewicz, kierownik Referatu Zieleni Urzędu Miejskiego.

Odśnieżanie osiedli przez więźniów

gr włącz . Opublikowano w Grudziądz wiadomości

altWięźniowie z Zakładów Karnych nr 1 i 2 zakończyli odśnieżanie terenów miejskich na osiedlu Rządz. Dziś, tj. 16 grudnia oraz jutro, 17 grudnia osadzeni będą pomagać w usuwaniu śniegu z chodników, przystanków i parkingów na Lotnisku. Decyzję o pomocy firmom odśnieżającym i zaangażowanie w akcję więźniów podjął Zakłady Karne nr 1 i 2 i Zarząd Dróg Miejskich we współpracy z Wydziałem Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miejskiego

OION do końca roku

grudziadz.pl włącz . Opublikowano w Grudziądz wiadomości

Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych ogłosił zakończenie kontynuacji programu polegającego na finansowaniu Ośrodków Informacji dla Osób Niepełnosprawnych w związku z tym OION przy Wydziale Spraw Społecznych Urzędu Miejskiego będzie działał do 31 grudnia 2010 r. Ośrodek działał w Grudziądzu od czerwca 2006 r. PFRON pokrywał koszty wynagrodzenia pracowników oraz zapewniał dyżury specjalistów, m.in. tłumacza języka migowego i prawnika.

Spotkanie wigilijne w Szpitalu

grudziadz.pl włącz . Opublikowano w Grudziądz wiadomości

altSpotkanie opłatkowe zorganizowane przez dyrekcję Regionalnego Szpitala Specjalistycznego odbyło się 21 grudnia. W Wigilii uczestniczył prezydent Robert Malinowski, a także ordynatorzy i oddziałowe, komendanci służb mundurowych oraz przedstawiciele jednostek samorządowych. Dyrektor grudziądzkiego Szpitala, Marek Nowak złożył wszystkim obecnym świąteczne życzenia oraz podziękował prezydentowi Robertowi Malinowskiemu za współpracę w ostatnim roku, który był wyjątkowy dla grudziądzkiej służby zdrowia.

Grudziądzanka w „Jaka to melodia?”

grudziadz.pl włącz . Opublikowano w Grudziądz wiadomości

Zapraszamy do oglądania popularnego teleturnieju telewizyjnego „Jaka to melodia?”, w którym wystąpi Beata Urban, mieszkanka Grudziądza. Emisja programu w TVP 1 już jutro, tj. 23 grudnia o godz. 18.35. Teleturniej opiera się na prostych regułach. Trzech zawodników odgaduje przeboje na podstawie kilku nut. Za odgadnięte tytuły wygrywają pieniądze, a ten który uzbiera ich najwięcej przechodzi do kolejnej rundy. Najlepszy gracz odcinka dostaje się do finału, gdzie do wygrania jest 10 tys. zł, a w finałach miesiąca samochód.

Świąteczne zmiany rozkładu jazdy

grudziadz.pl włącz . Opublikowano w Grudziądz wiadomości

W okresie świąteczno-noworocznym zmienią się rozkład jazdy komunikacji miejskiej oraz godziny otwarcia punktów sprzedaży biletów. W okresie od 23-24 grudnia oraz od 27-31 grudnia autobusy kursować będą według rozkładów obowiązujących w dni powszednie wolne od zajęć szkolnych, natomiast tramwaje według rozkładów obowiązujących w dni powszednie. Pojazdy komunikacji miejskiej 24 i 31 grudnia jeździć będą do ok. godz. 19.30. Wykaz ostatnich kursów wykonywanych na poszczególnych liniach dostępny jest w załączniku.

ASTRONOMICZNA WIGILIA W PLANETARIUM - zaproszenie

Janusz Kołodziejski włącz . Opublikowano w Grudziądz wiadomości

altPlanetarium i Obserwatorium Astronomiczne im.Mikołaja Kopernika w Grudziądzu zaprasza na ostatnie spotkanie w mijającym 2010 roku Dnia 23 grudnia 2010 (CZWARTEK) o godz. 17:00 w grudziądzkim Planetarium i Obserwatorium Astronomicznym (ul.Hoffmanna 1) odbędzie się "Astronomiczna WIGILIA".Plan spotkania: - seans w planetarium "Czym była Gwiazda Betlejemska. Noworoczne zaćmienie Słońca w Polsce - 04.01.2011 ",

Oznakuj swojego psa

grudziadz.pl włącz . Opublikowano w Grudziądz wiadomości

Trwa akcja wszczepiania mikroprocesorów i rejestracji psów na terenie gminy-miasto Grudziądz. Od 2008 r. oznaczono już w ten sposób ok. 50% populacji tych zwierząt. Prowadzeniem i koordynacją kampanii pn. „Podaj Łapę” zajmuje się Polskie Towarzystwo Rejestracji i Identyfikacji Zwierząt z Gdańska, które podpisało umowy z lecznicami zwierząt działającymi na terenie Grudziądza.