joomla templates top joomla templates template joomla

Nasadzenia kwiatów w mieście

grudziadz.pl; Biuro Prezydenta włącz . Opublikowano w Grudziądz wiadomości

Rozpoczął się 2 etap nasadzeń kwiatów na terenie miasta. Prace powinny zakończyć się do końca maja br. W ramach prac obsadzane są konstrukcje kwietnikowe, zawieszono także kwietniki na latarniach m.in. przy Ratuszu i na ul. Mickiewicza. Na skarpie koło Flisaka trwa również układanie kwiatów, które utworzą napis „Grudziądz”.

Debata o szkolnictwie zawodowym

grudziadz.pl; Biuro Prezydenta włącz . Opublikowano w Grudziądz wiadomości

Debata nt. „Roli szkolnictwa zawodowego w kreowaniu przyszłości gospodarczej miasta” odbyła się dziś, tj. 24 maja w Ratuszu. Udział w spotkaniu wzięli: prezydent Robert Malinowski, wiceprezydent Przemysław Ślusarski, przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego i Kuratorium Oświaty, dyrektorzy szkół zawodowych oraz lokalni przedsiębiorcy.

Ozdabiamy domy kwiatami

grudziadz.pl; Biuro Prezydenta włącz . Opublikowano w Grudziądz wiadomości

altRusza tegoroczna edycja konkursu „Ozdabiamy Domy Kwiatami” organizowanego przez Grudziądzkie Towarzystwo Kultury. Zgłoszenia indywidualne, firm, szkół i przedszkoli przyjmowane będą do 30 czerwca br. w CK Teatr.

Posiedzenie Rady Muzeum

grudziadz.pl; Biuro Prezydenta włącz . Opublikowano w Grudziądz wiadomości


Pierwsze posiedzenie nowej Rady Muzeum im. dr Władysława Łęgi w Grudziądzu odbyło się wczoraj, tj. 16 maja br. Akty powołania 14 członkom wręczył prezydent Robert Malinowski.

Studiuj na UMK w Grudziądzu

grudziadz.pl; Biuro Prezydenta włącz . Opublikowano w Grudziądz wiadomości

altZamiejscowy Ośrodek Dydaktyczny Uniwersytetu im. Mikołaja Kopernika w Grudziądzu w roku akademickim 2011/2012 będzie prowadził nabór na 8 kierunków studiów pierwszego stopnia. Absolwenci szkół średnich będą mogli kształcić się na studiach stacjonarnych w kierunkach: zarządzanie, turystyka i rekreacja, dietetyka i ratownictwo medyczne. W trybie niestacjonarnym uruchomiona zostanie europeistyka, zarządzanie, dietetyka oraz ratownictwo medyczne.

Internauci mogą głosować na Miss Grudziądza 2011

multi-level.pl włącz . Opublikowano w Grudziądz wiadomości

14 maja wielki finał, jury wyboierze Miss Polonia Grudziądza. O ten zaszczytny tytuł  powalczy w tym roku 16 dziewczyn, a wielki finał odbędzie się o godz. 18:00 w CK Teatr. Internauci mogą wybrać swoją Miss Grudziądza Internetu. Aby zagłosować na daną kandydatkę, należy wysłać SMS na numer 7148 o treści mpg.X (X to numer kandydatki), np: SMS na numer 7148 o treści mpg.1.  

Triduum Paschalne w Grudziądzu

Wiesław Żurawski włącz . Opublikowano w Grudziądz wiadomości

We wszystkich kościołach świata odbywają się uroczystości związane z pamiątką Ostatniej Wieczerzy, Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Jezusa Chrystusa.Świat powoli zbliża się do jubileuszu 2000 lat Zbawienia - rokiem jubileuszowym będzie rok 2033. W Grudziądzu w Wielki Czwartek odbyły się we wszystkich kościołach uroczyste Msze święte w godzinach wieczornych, na pamiątkę ustanowienia Najświętszego Sakramentu i sakramentu Kapłaństwa.

„Rozmowy o Polsce” - spotkania z mieszkańcami

biuro poselskie M. Drab włącz . Opublikowano w Grudziądz wiadomości

Poseł na Sejm RP Marzenna Drab zaprasza na spotkania z cyklu „Rozmowy o Polsce”. W spotkaniach tych wezmą udział Poseł RP Małgorzata Sadurska i Poseł RP Edward Czesak.

Profesor Anna Janosz

grudziadz.pl; Biuro Prezydenta włącz . Opublikowano w Grudziądz wiadomości

altAnna Janosz, dyrektor grudziądzkiego Centrum Kultury Teatr i dyrygent Chóru „Alla Camera” otrzymała tytułu Profesora Zwyczajnego nadany przez Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego. Znana mieszkańcom Grudziądza z zaangażowania w życie kulturalne miasta prof. Anna Janosz pracuje również naukowo na Uniwersytecie im. Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. Prowadzi klasę dyrygentury, wykłada pedagogikę i kieruje Zakładem Edukacji Muzycznej Szkolnej.

Realizacja Pakietu Energetycznego

grudziadz.pl; Biuro Prezydenta włącz . Opublikowano w Grudziądz wiadomości

altOPEC GRUDZIĄDZ dąży do osiągnięcia efektów wynikających z Pakietu Energetyczno-Klimatycznego, który definiuje cele krajów Unii Europejskiej na 2020 r. W związku z tym, Spółka zrealizowała 3 cele pośrednie wyznaczone dla Polski na 2010 r. Dążenie pierwsze zakłada ograniczenie emisji CO2 o 6% w latach 2008-2012 w stosunku do 1988 r. Według stanu na koniec 2010 r., Spółka zmniejszyła emisję substancji aż o 31%, co jest rezultatem z jednej strony utrzymywania wysokiej sprawności wytwarzania, a z drugiej uniknięcia wprowadzania jej do atmosfery z tytułu spalania biomasy.

Małgorzata Ziółkowska Miss Grudziądza

eGrudziadz.pl włącz . Opublikowano w Grudziądz wiadomości

Znamy już Miss Polonia Grudziądza 2011 została nią Małgorzata Ziółkowska. W konkursie, w którym startowało 16 dziewcząt wybrano także I wicemiss, którą została Aneta Angowska, natomiast tytuł II wicemiss otrzymała Magdalena Nowak. Zwiastun z Gali zamieszczony został już w naszym serwisie vode.eserwis.info, zamieściliśmy również 40 minutowy skrót z Gali Miss w Grudziądzu. Niedługo pełna 2,5 godzinna relacja z całej gali tylko u nas.

W Grudziądzu - obchody 40-lecia „nowej matury”

Wiesław Żurawski włącz . Opublikowano w Grudziądz wiadomości

Rok 1971 był ostatnim rokiem wdrażania reformy oświaty w PRL. Po raz pierwszy absolwenci liceów ogólnokształcących, którzy jako pierwsi ukończyli w 1967 ośmioklasową szkołę podstawową - przystąpili do egzaminu dojrzałości według nowej formuły: trzy egzaminy pisemne i trzy ustne (język polski, matematyka i jeden z przedmiotów wybranych: propedeutyka, historia, fizyka, chemia, biologia albo geografia). 

Trwa Spis Powszechny

grudziadz.pl włącz . Opublikowano w Grudziądz wiadomości

altNarodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2011 będzie przeprowadzany na terenie Grudziądza do 30 czerwca br. Przypominamy, że każda osoba dokonująca wywiadu spisowego powinna być zaopatrzona w legitymację ze zdjęciem i logiem Centralnego Biura Spisowego, imieniem i nazwiskiem, pieczątką urzędu statystycznego, a także pieczątką imienną i podpisem dyrektora urzędu. Ponadto weryfikacji rachmistrza można dokonać dzwoniąc pod bezpłatny nr stacjonarny 800 800 800 lub 22 44 44 777 dla połączeń z telefonów komórkowych, płatny zgodnie z cennikiem operatora.