joomla templates top joomla templates template joomla

Zakłócenia w odbiorze wody

grudziadz.pl włącz . Opublikowano w Grudziądz wiadomości

Miejskie Wodociągi i Oczyszczalnia Sp. z o. o. informują, iż w ramach robót budowlano-inżynieryjnych wiaduktu nad ul. Hallera w ciągu II etapu Trasy Średnicowej zaplanowano szereg prac przełączeniowych na głównych magistralach wodociągowych dostarczających wodę dla odbiorców z obszaru Grudziądza. W związku z tym, w kwietniu i maju br. może nastąpić okresowe pogorszenie jakości wody oraz spadek ciśnienia w różnych rejonach miasta.

Grudziądzkie obchody pierwszej rocznicy tragedii smoleńskiej

Wiesław Żurawski włącz . Opublikowano w Grudziądz wiadomości

Podobnie jak w całym kraju, tak i w Grudziądzu trwają obchody 71-szej rocznicy zbrodni katyńskiej i pierwszej rocznicy katastrofy smoleńskiej. W sobotę 9 kwietnia o godz. 17.30 w kościele gar-nizonowym św. Franciszka Xawerego została odprawiona koncelebrowana Msza święta za dusze śp. Lecha i Marii Kaczyńskich oraz 94 pozostałych ofiar katastrofy lotniczej.

Wnioski o patronat Prezydenta

grudziadz.pl włącz . Opublikowano w Grudziądz wiadomości

altPrezydent Robert Malinowski wydał zarządzenie, które ustala zasady przyznawania patronatu wydarzeniom lub imprezom organizowanym na terenie gminy – miasto Grudziądz. Zgodnie z Zarządzeniem Nr 84/11 z 21 marca 2011 r. organizator zainteresowany patronatem Prezydenta Grudziądza musi wypełnić stosowny wniosek. Na specjalnym formularzu określa m.in. charakter imprezy, planowaną liczbę uczestników, źródła finansowania oraz informuje o uzyskanych opiniach np. Policji i Straży Pożarnej, jak również pozwoleniach.

Szkolenie dla kontrolerów

grudziadz.pl włącz . Opublikowano w Grudziądz wiadomości

Grudziądzcy kontrolerzy biletów w komunikacji miejskiej rozmawiali z przedstawicielami Straży Miejskiej i Policji na temat nowych uprawnień i zmian w Ustawie o transporcie publicznym. Wątpliwości wyjaśniali podczas spotkania zorganizowanego w Ratuszu, 6 kwietnia br. Znowelizowane przepisy weszły w życie 1 marca br. Najważniejszy z nich, to art. 33a ust. 7 pkt 2, w którym czytamy, że "w przypadku odmowy zapłaty należności za przejazd i opłaty dodatkowej za jazdę bez ważnego biletu oraz nieokazania kontrolerowi dokumentu tożsamości

Park zespołem przyrodniczo-krajobrazowym

grudziadz.pl włącz . Opublikowano w Grudziądz wiadomości

Tereny Parku Miejskiego w obrębie ulic Hallera, Cegielnianej, Parkowej i Cmentarnej zostały ustanowione zespołem przyrodniczo-krajobrazowym. Decyzję w tej sprawie podjęli grudziądzcy Rajcy podczas sesji, w minioną środę, tj. 30 marca br. Powierzchnia całkowita zespołu wynosi 14,22 ha i obejmuje północną część większego kompleksu parku miejsko-leśnego, który rozciąga się wzdłuż ul. Hallera do ul. Nauczycielskiej i ma łączną powierzchnię 38,68 ha.

Grudziądzkie obchody 6 rocznicy śmierci Jana Pawła II

Wiesław Żurawski włącz . Opublikowano w Grudziądz wiadomości

W sobotę 2 kwietnia odbyły się w Grudziądzu uroczystości związane z szóstą rocznicą odejścia do Domu Ojca największego Polaka wszechczasów, Honorowego Obywatela Grudziądza – błogosławionego Jana Pawła II. Karol Wojtyła jako Papież Jan Paweł II rozpoczął swój pontyfikat 16 października 1978 roku, pontyfikat bardzo długi, bo trwający prawie 27 lat do chwili śmierci w Watykanie 2 kwietnia 2005 roku.

Wywiad z Angeliką z Grudziądza

red: eSerwis włącz . Opublikowano w Grudziądz wiadomości


To był pomysł, który pojawił się bardzo spontanicznie. Nie zastanawiałam się jakie chipsy mogą odnieść sukces. Nie analizowałam też smakowych preferencji Polaków. Po prostu pomyślałam, że smaczne byłyby chipsy o smaku dobrze przyprawionego kabanosa. Wysłałam swoją propozycję i okazało się, że Komisja Konkursowa ją doceniła.

Komitet d/s Upamiętnienia cmentarzy żydowskich w GRUDZIĄDZU

Mieczysław Feuer włącz . Opublikowano w Grudziądz wiadomości

W dniu 28 marca ukonstytuował się Komitet ,którego celem jest upamietniem cmentarzy żydowskich w naszym mieście w składzie przewodniczący Mieczysław Feuer wiceprzewodniczący i sekretarz Aleksander Pawłowski ,Łukasz Mizera członek Roman Wardziński członek i Roman Pułka osoba wspierająca do Komietu dołączyli Andrzej Baran ,Henryk Pulchny ,Bogdan Rodziewicz ,Sroka Edmund .

Porozumienia w zakresie składowania odpadów

grudziadz.pl włącz . Opublikowano w Grudziądz wiadomości

W związku z realizacją programu unijnego pn. „Modernizacja Składowiska Odpadów w Zakurzewie koło Grudziądza” na ostatniej sesji Rady Miejskiej została podjęta uchwała dotycząca wyrażenia zgody na zawarcie porozumień międzygminnych w zakresie unieszkodliwiania i składowania odpadów komunalnych. Porozumienia międzygminne pozwolą na świadczenie przez Miejskie Wodociągi i Oczyszczalnię Sp. z o.o. komunalnych usług publicznych na terenie innych gmin niż gmina macierzysta.

Przeszkolą pozarządówki

grudziadz.pl włącz . Opublikowano w Grudziądz wiadomości

altOrganizacje pozarządowe działające na terenie Grudziądza wezmą udział w bezpłatnym szkoleniu organizowanym przez Urząd Miejski we współpracy z Regionalnym Centrum Ekonomii Społecznej w Toruniu. Spotkanie zaplanowano w Ratuszu na jutro, tj. 5 kwietnia, godz. 12.00-16.00. Przypomnijmy, szkolenie obejmuje dwa bloki tematyczne z zakresu prawnych aspektów działalności organizacji obejmujących m. in. statuty organizacji pozarządowych, prawa i obowiązki osób zarządzających, aktualizację wpisów w Krajowym Rejestrze Sądowym oraz obowiązki organizacji pożytku publicznego.

Wspominaliśmy Jana Pawła II

grudziadz.pl włącz . Opublikowano w Grudziądz wiadomości

Grudziądzanie uczcili 6. rocznicę śmierci papieża Jana Pawła II – Honorowego Obywatela Grudziądza. Uroczystości zorganizowano w minioną sobotę, tj. 2 kwietnia w Bazylice Kolegiackiej p.w. św. Mikołaja. W imieniu prezydenta Roberta Malinowskiego w spotkaniu uczestniczył Arkadiusz Goszka, Przewodniczący Rady Miejskiej Grudziądza. O godz. 20.00 w kościele rozpoczęło się nabożeństwo Drogi Krzyżowej, gdzie poszczególne stacje prezentowała w formie pantominy młodzież.

Grudziądzkie obchody 6 rocznicy śmierci Jana Pawła II

Wiesław Żurawski włącz . Opublikowano w Grudziądz wiadomości

W sobotę 2 kwietnia odbędą się w Grudziądzu uroczystości związane z szóstą rocznicą odejścia do Domu Ojca największego Polaka wszechczasów, Honorowego Obywatela Grudziądza – błogosławionego Jana Pawła II. Karol Wojtyła jako Papież Jan Paweł II rozpoczął swój pontyfikat 16 października 1978 roku, pontyfikat bardzo długi, bo trwający prawie 27 lat do chwili śmierci w Watykanie 2 kwietnia 2005 roku.

Koncert dla Życia

grudziadz.pl włącz . Opublikowano w Grudziądz wiadomości

altW Grudziądzu zorganizowano „Koncert dla Życia”. Z tej okazji w hali zamiejscowego ośrodka UMK dziś, tj. 31 marca wystąpiły dla publiczności chór młodzieżowy „Soli Deo” działający przy parafii św. Maksymiliana Kolbe oraz zespół „Maxima”. W imieniu prezydenta Roberta Malinowskiego koncertu wysłuchał wiceprezydent Przemysław Ślusarski. Wydarzenie stanowiło fragment obchodów Narodowego Dnia Życia, który obchodzimy 24 marca. Koncerty zaplanowano w 5 największych miastach naszego województwa.