joomla templates top joomla templates template joomla

Kwiaty i obserwacje pod pomnikiem Kopernika - ZAPROSZENIE

Sebastian Soberski włącz . Opublikowano w Grudziądz wiadomości

altDnia 6 grudnia (poniedziałek) 2010 o godzinie 12:00, z okazji imienin wielkiego astronoma, nastąpi uroczyste złożenie kwiatów pod pomnikiem Mikołaja Kopernika. Serdecznie zapraszamy delegacje grudziądzkich placówek edukacyjnych i kulturalnych oraz wszystkich miłośników astronomii. Zbiórka pod pomnikiem Mikołaja Kopernika o 11:55.

Choinka stanęła na Rynku

grudziadz.pl włącz . Opublikowano w Grudziądz wiadomości

altŚwierk o długości ponad 13 m stanął na Rynku. Ważące ok. 1 tony świąteczne drzewko przetransportowano do Grudziądza z nadleśnictwa Jamy, dziś tj. 30 listopada br. Na jego gałęziach zawisną lampki, które zabłysną podczas rozpoczynającego się 2 grudnia Jarmarku Świętego Mikołaja. Drugą choinkę mieszkańcy Grudziądza będą mogli podziwiać na płycie Rybnego Rynku. Ten „zielony” akcent Świąt Bożego Narodzenia ofiaruje miastu Urząd Marszałkowski w Toruniu w ramach akcji Europejskie kolędowanie w Grudziądzu.

Lodowisko na Mikołajki

grudziadz.pl włącz . Opublikowano w Grudziądz wiadomości

Zapraszamy grudziądzan na miejskie sztuczne lodowisko przy ul. Piłsudskiego, które będzie czynne codziennie począwszy od najbliższej soboty, tj. 4 grudnia br. w godz. od 10.00-20.00. Ceny biletów od zeszłego roku nie ulegną zmianie. Bilet normalny kosztuje 7 zł, natomiast ulgowy 4 zł. Na miejscu istnieje także możliwość wypożyczenia łyżew za kwotę 4 zł.

Inauguracyjna sesja sejmiku

grudziadz.pl włącz . Opublikowano w Grudziądz wiadomości

Pierwsza sesja Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego nowej kadencji rozpocznie się już dziś, tj. 29 listopada o godz. 13.00. Przez najbliższe 4 lata w radzie będzie zasiadać 2 przedstawicieli Grudziądza – Marek Nowak, Dyrektor Regionalnego Szpitala Specjalistycznego oraz Tomasz Szymański, Sekretarz Miasta. W sali Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu radni złożą ślubowanie, a po nim podejmą pierwsze uchwały m. in. w sprawie wyboru Przewodniczącego oraz Wiceprzewodniczących Sejmiku oraz Marszałka i Wicemarszałków Województwa, a także członków Zarządu Województwa.

60-lecie PTTK - obchody w Grudziądzu

W.Żurawski włącz . Opublikowano w Grudziądz wiadomości

W kinie Klubu Garnizonowego GKO przy ul. 6 Marca 1 w Grudziądzu odbyła się rocznicowa uroczystość z okazji 60-lecia Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego. Uroczysta gala, która odbyła się w piątek 26 listopada o godz. 17-tej, zgromadziła liczne grono turystów grudziądzkich. Spotkanie poprowadził sekretarz grudziądzkiego Oddziału PTTK im. ks. ppłk. dr. Władysława Łęgi – Piotr Łukiewski.

Zakończenie projektu „Czas na zmiany”

grudziadz.pl włącz . Opublikowano w Grudziądz wiadomości

Zakończono realizację cyklicznego projektu socjalnego pn. „Czas na zmiany” , który prowadzony był przez Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie we współpracy z Młodzieżowym Centrum Kariery i Poradnią Leczenia Uzależnień od Alkoholu i Innych Uzależnień. Ostatnie spotkanie w ramach programu odbyło się w siedzibie Grudziądzkiego Centrum „Caritas”. Adresatami inicjatywy byli samotni, bezrobotni mężczyźni, którzy korzystali z pomocy MOPR i nie wykazywali jakiejkolwiek formy stałej aktywności zawodowej.

Dzień Pracownika Socjalnego

grudziadz.pl/ włącz . Opublikowano w Grudziądz wiadomości

altSzanowni Państwo, Zawód pracownika socjalnego jest wyjątkowym powołaniem. Można powiedzieć, że taka osoba pracuje z ludźmi i dla ludzi. Jest obecna wszędzie tam, gdzie zagrożone są dzieci i rodzina. Uczy i wychowuje, stwarza poczucie bezpieczeństwa oraz pomaga w powrocie do społeczeństwa. To wszystko sprawia, że przestaje być urzędnikiem, a staje się nieformalnym członkiem grupy, nad którą sprawuje pieczę.

Wręczenie stypendiów marszałka

grudziadz.pl włącz . Opublikowano w Grudziądz wiadomości

Uroczyste wręczenie umów stypendystom Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego w roku szkolnym 2010/2011 przyznawanych w ramach projektu „Zdolni na start” odbyło się wczoraj, tj. 30 listopada br. w toruńskim Dworze Artusa. Wsparcie finansowe trafiło do 12 grudziądzkich uczniów.

Kiermasz świąteczny

grudziadz.pl włącz . Opublikowano w Grudziądz wiadomości

altNa wystawę i kiermasz prac bożonarodzeniowych zapraszamy do filii Biblioteki Miejskiej, przy ul. Mikołaja z Ryńska w najbliższy wtorek, 30 listopada o godz. 13.30. Autorami świątecznych ozdób są pensjonariusze Domu Dziennego Pobytu i członkowie grudziądzkiego oddziału Polskiego Związku Niewidomych. Uroczyste otwarcie zostanie poświęcone Henrykowi Izbrandtowi, zmarłemu pensjonariuszowi DDP, który w szczególny sposób pomagał w przygotowaniu ozdób.

Gala Kolarskiej Sekcji „STAL”

grudziadz.pl włącz . Opublikowano w Grudziądz wiadomości

Gala kolarska z udziałem prezydenta Roberta Malinowskiego z okazji podsumowania sezonu działalności Autonomicznej – Ludowej Kolarskiej Sekcji „STAL” Grudziądz odbyła się w piątek, tj. 26 listopada br. - Serdecznie gratuluję tak wspaniałych dokonań wszystkim zawodnikom, trenerom oraz działaczom. Życzę także wielu kolejnych sukcesów – mówił prezydent Robert Malinowski.

Powołania na radnych Rady Miejskiej

grudziadz.pl włącz . Opublikowano w Grudziądz wiadomości

altNowo wybrani radni otrzymają zaświadczenia o powołaniu na radnego Rady Miejskiej w poniedziałek, tj. 29 listopada br. Pierwsza sesja, podczas której odbędzie się uroczyste zaprzysiężenie zostanie zwołana w ciągu 7 dni. Przypomnijmy, mandat radnego zdobyli: OKRĘG nr 1: Goszka Arkadiusz – PO Jezierski Piotr – PO Mizera Łukasz – SLD Nogal Jan – Wspólny Grudziądz Ossowska-Neumann Małgorzata – PiS

Kolektor słoneczny z dopłatą

grudziadz.pl włącz . Opublikowano w Grudziądz wiadomości

Z dopłaty na zakup i montaż kolektorów słonecznych do podgrzewania wody użytkowej mogą skorzystać mieszkańcy Grudziądza dysponujący prawem nieruchomości oraz wspólnoty mieszkaniowe, których budynki nie są podłączone do sieci ciepłowniczej. Dopłaty będą udzielane do kredytów w wys. 45% kosztów poniesionych na tę inwestycję. W tej sprawie Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej podpisał w czerwcu umowę z 6 bankami.

Wyniki wyborów samorządowych

grudziadz.pl/ włącz . Opublikowano w Grudziądz wiadomości

Wyniki wyborów samorządowych Frekwencja w naszym mieście wyniosła ponad 41 %. W I turze wyborów prezydenckich zwyciężył prezydent Robert Malinowski uzyskując ok. 62% głosów. Dziękujemy za udział w wyborach oraz wszystkie oddane głosy.