joomla templates top joomla templates template joomla

Głosowanie w wyborach samorządowych

grudziadz.pl/ włącz . Opublikowano w Grudziądz wiadomości

W związku z wyborami samorządowymi zarządzonymi na 21 listopada br. przedstawiamy informacje dotyczące sposobu głosowania na kandydatów do Rady Miejskiej, Sejmiku Województwa i na Prezydenta Miasta. Grudziądzanie upoważnieni do udziału w wyborach otrzymają 3 karty. W wyborach do Rady Miejskiej karta do głosowania jest koloru białego, natomiast w przypadku wyborów do Sejmiku Województwa ma kolor niebieski. Wyborca oddaje głos stawiając znak „x” w kratce z lewej strony obok nazwiska jednego kandydata z jednej tylko listy.

Grudziądzanie na festiwalu Hip Hop

grudziadz.pl/ włącz . Opublikowano w Grudziądz wiadomości

Maciej Wentowski i Piotr Kania z Klubu Sportowego UKS Tandem w Grudziądzu zakwalifikowali się do międzynarodowych zawodów OutBreak w Orlando na Florydzie. Sukcesu pogratulował zawodnikom prezydent Robert Malinowski podczas spotkania zorganizowanego dziś, tj. 17 listopada w Ratuszu. Tancerze z klubowej drużyny Sztewite Squad działającej przy Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 2 w Grudziądzu występowali już na zawodach m.in. we Włoszech, Holandii, Niemczech i Danii.

Olimpia Grudziądz liderem

grudziadz.pl/ włącz . Opublikowano w Grudziądz wiadomości

Prezydent Grudziądza Robert Malinowski składa serdeczne gratulacje piłkarzom, trenerom oraz kierownictwu klubu GSK Olimpia, który został zwycięzcą rundy jesiennej w II lidze zachodniej. - Tegoroczny wynik to sukces, który jest uhonorowaniem ciężkiej pracy i licznych zmagań w zakończonej właśnie rundzie. Mam nadzieję, że pozycja lidera w szczególny sposób zmobilizuje do dalszych wysiłków na rzecz przyszłych zwycięstw.

Sukces grudziądzkich strzelców

grudziadz.pl włącz . Opublikowano w Grudziądz wiadomości

altZawodnicy z Międzyszkolnego Uczniowskiego Klubu Strzeleckiego Sagittarius reprezentowali Grudziądz na Mistrzostwach Województwa Kujawsko-Pomorskiego w Strzelectwie Sportowym, które zakończyły się w Bydgoszczy. Wszyscy startowali w konkurencji karabin pneumatyczny. Jędrzej Bansen zajął 8 miejsce wśród młodzików, natomiast w kategorii juniorek młodszych na 2 stopniu podium stanęła Agnieszka Kędzierska. Brąz wywalczyła Katarzyna Klimek. Obie zawodniczki powtórzyły swój ubiegłoroczny wynik. Ze względu na dużą liczbę startujących, zawody zostały przeprowadzone w dwóch turach.

Analiza wyników matury

grudziadz.pl włącz . Opublikowano w Grudziądz wiadomości

Analizę wyników egzaminu maturalnego z języka polskiego, matematyki i języków obcych przedstawiła Ewa Ludwikowska, konsultant z kujawsko-pomorskiego Centrum Edukacji Nauczycieli. W spotkaniu uczestniczyli dyrektorzy szkół ponadgimnazjalnych. Celem prezentacji było wskazanie umiejętności, które uczniowie opanowali w stopniu bardzo dobrym, dobrym oraz te, wymagające dodatkowej uwagi nauczycieli.

XIX Finał WOŚP

grudziadz.pl/ włącz . Opublikowano w Grudziądz wiadomości

Wszystkich chętnych zapraszamy do współpracy w XIX Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, który odbędzie się 9 stycznia 2011 r. Zgłoszenia wolontariuszy przyjmowane są do końca listopada br. Odbędzie się także turniej wiedzowo-sprawnościowy o Puchar Prezydenta Miasta Grudziądza oraz wycieczka autokarowa do Warszawy. Listy osób zainteresowanych zbiórką funduszy podczas kwesty ulicznej powinny zawierać pełne dane wraz ze zdjęciem oraz zgodą rodziców.

XXI Rajd „Odzyskanie niepodległości – 1918”

W. Żurawski włącz . Opublikowano w Grudziądz wiadomości

Wojskowe Koło PTTK „OSeSeK”, 1. Rejonowa Baza Materiałowa oraz Klub Garnizonowy w Grudziądzu zorganizowały XXI pieszy Rajd Niepodległości, którego celem – jak co roku – było uczczenie 92. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę, poznanie historii i walorów obronnych grudziądzkiej cytadeli. 6-kilometrowa trasa rajdu rozpoczęła się przy obelisku pamięci żołnierzy radzieckich na skarpie przy ul. Kalinkowej

Konferencja „Grudziądz wczoraj, dziś i jutro…”

grudziadz.pl/ włącz . Opublikowano w Grudziądz wiadomości

altO duchowej tożsamości gwarantującej budowanie trwałej przyszłości będą rozmawiać uczestnicy konferencji pt. „Grudziądz wczoraj, dziś i jutro…”, która zostanie zorganizowana w auli Zamiejscowego Ośrodka Dydaktycznego UMK w najbliższą środę, 17 listopada br. o godz. 11.00. Spotkanie przygotowane przez ks. infułata Tadeusza Nowickiego, Prepozyta Kapituły Kolegiackiej Grudziądzkiej oraz ks. kan. Dariusza Kunickiego, proboszcza Parafii św. Mikołaja w Grudziądzu zaplanowano, jako wstęp do uroczystego ogłoszenia tej świątyni Bazyliką Mniejszą.

Badanie napełnień pasażerskich

grudziadz.pl/ włącz . Opublikowano w Grudziądz wiadomości

Badania napełnień pasażerskich oraz struktury sprzedaży biletów prowadzone są w tramwajach linii nr 1 i 2 od soboty, 12 listopada. Ankietowanie pasażerów potrwa do 11 grudnia br. Szczegółowe pomiary sporządzi 9 osób zatrudnionych w ramach robót publicznych. - Badania polegają na określeniu napełnień pasażerskich w tramwajach z uwzględnianiem różnych godzin kursowania pojazdów.

Konkurs dla klubów europejskich

grudziadz.pl włącz . Opublikowano w Grudziądz wiadomości

Trwa konkurs dla Szkolnych Klubów Europejskich oraz szkół na najaktywniejszą organizację lub placówkę biorącą udział w internetowej grze „Try on the Treaty” ogłoszony przez Polską Fundację im. Roberta Schumana. Zabawa zakończy się 17 grudnia br. Spośród szkół i SKE biorących udział w konkursie wygra ta, której uczniowie i nauczyciele zarejestrują się na stronie: www.treaty.pl i zgromadzą największą ilość punktów w II etapie zmagań. Przedstawiciele zwycięskiej drużyny pojadą wiosną 2011 r. na wycieczkę do Brukseli i zwiedzą siedzibę Parlamentu Europejskiego.

Masa na ul. Portowej

grudziadz.pl/ włącz . Opublikowano w Grudziądz wiadomości

altTrwają prace polegające na układaniu warstwy ścieralnej na ul. Portowej. Dojazd do ul. Portowej i jej skrzyżowania z ul. Marcinkowskiego i Rybacką nie będzie możliwy od strony ul. Marcinkowskiego oraz ul. Gdyńskiej na odcinku do ul. Aleja 23 Stycznia. Natomiast od ul. Gdyńskiej do ul. Brzeźnej można przejechać w obu kierunkach. Wszystkie roboty zgodnie z harmonogramem powinny zakończyć się dziś, tj. 9 listopada późnym popołudniem.

Akcja zima 2010/2011

grudziadz.pl/ włącz . Opublikowano w Grudziądz wiadomości

Trwa „Akcja zima 2010/2011”, której celem jest zapewnienie potrzebującym schronienia, gorącego posiłku oraz niezbędnej odzieży. Projekt socjalny będzie realizowany przez Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie, Policję i Straż Miejską do wiosny 2011 r. Inicjatywa skierowana jest do osób pozbawionych miejsca zamieszkania. W ramach prowadzonych działań powołany został zespół interwencyjny, który zajmuje się monitorowaniem miejsc pobytu bezdomnych oraz informowaniem wszystkich zainteresowanych o możliwej pomocy związanej z noclegiem lub otrzymaniem ciepłego posiłku.

Prof. Jerzy Robert Nowak w Grudziądzu

W, Żurawski włącz . Opublikowano w Grudziądz wiadomości

Po raz drugi do Grudziądza po 6 latach przyjechał dobrze znany historyk, publicysta „Niedzieli” i wykładowca WSKSiM w Toruniu prof. Jerzy Robert Nowak. Sympatycy profesora szczelnie wypełnili aulę Bursy Caritas przy ul. Chełmińskiej. Spotkanie miało charakter podsumowania sytuacji politycznej w Polsce po katastrofie smoleńskiej.