joomla templates top joomla templates template joomla

Wydzielenie mieszkań socjalnych

grudziadz.pl włącz . Opublikowano w Grudziądz wiadomości

Prezydent Robert Malinowski wydał zarządzenie w sprawie wydzielenia z gminnego zasobu mieszkaniowego w Grudziądzu lokali socjalnych. Samorząd zabezpieczył 88 mieszkań o łącznej powierzchni użytkowej 4 086,61 m2. Uwzględniając wnioski mieszkańców Prezydent Grudziądza podjął w lipcu 2009 r. decyzję o zmianie statusu lokali mieszkalnych w remontowanym budynku internatu przy ul Lipowej, przeznaczając je na mieszkania komunalne.

Elektroniczne karty pacjentów

grudziadz.pl włącz . Opublikowano w Grudziądz wiadomości

altW Regionalnym Szpitalu Specjalistycznym im. W. Biegańskiego jeszcze w lutym br. zostanie uruchomiony elektroniczny zintegrowany system znakowania pacjentów. Chorzy przyjmowani na oddział otrzymają plastikową opaskę z kodem kreskowym, dane personalne oraz wyniki badań odczyta lekarz przy pomocy specjalnego czytnika. Informacje zostaną wyświetlone na tablecie.

Spotkanie z bohaterem

grudziadz.pl włącz . Opublikowano w Grudziądz wiadomości

Prezydent Robert Malinowski spotkał się dziś, tj. 14 lutego br. z Markiem Rozwadowskim, który z narażeniem własnego życia podjął próbę ratowania tonących wędkarzy w pobliżu osiedla Rządz. Bohaterskiej postawy pogratulował także Komendant Straży Pożarnej, Konrad Przybylak i Komendant Miejski Policji, Mirosław Elszkowski. - Natychmiastowa reakcja Marka Rozwadowskiego jest przykładem odwagi, obywatelskiej postawy oraz bezinteresownej pomocy w sytuacji zagrożenia życia narażając przy tym swoje własne bezpieczeństwo.

Uznanie użytku ekologicznego

grudziadz.pl włącz . Opublikowano w Grudziądz wiadomości

Rada Miejska na najbliższej sesji, która odbędzie się 23 lutego br. podejmie uchwałę w sprawie uznania części Lasu Komunalnego za użytek ekologiczny. Powierzchnia terenu pn. „Rudnicki Raj” wyniesie 16,59 ha. Głównym celem inicjatywy jest utrzymanie naturalnego ukształtowania terenu z zachowaniem bagien i torfowisk wraz z roślinnością, która daje możliwość rozmnażania się wielu gatunkom zwierząt.

CK teatr Grudziądz

Monika włącz . Opublikowano w Grudziądz wiadomości

altKolejna propozycja CK Teatr to zajęcia na scenie. I tu ponownie zapraszamy nie tylko tych, którzy wykazują szczególne zainteresowanie teatrem, bowiem całość skierowana jest do szerokiego grona młodych ludzi. Spotkania prowadzić będzie reżyser bajek Zbigniew Kulwicki, który przekaże uczestnikom część swojej teatralnej wiedzy. Takie spotkania są zawsze doskonałą okazją do przełamania strachu przed publicznymi występami, poćwiczyć będzie można dykcję oraz sprawdzić swoje, być może ukryte, talenty aktorskie. Zapraszamy młodych ludzi w wieku od 14 do 21 lat.

Grudziądzcy laureaci Dnia Przedsiębiorczości

grudziadz.pl włącz . Opublikowano w Grudziądz wiadomości

altZespół Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich oraz I Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Chrobrego znalazły się w gronie laureatów Dnia Przedsiębiorczości, którego podsumowanie zorganizowano w Pałacu Prezydenckim w Warszawie w minioną środę, tj. 2 lutego 2011 r. Podczas uroczystej Gali w obecności Prezydenta RP, Bronisława Komorowskiego wręczono przedstawicielom pamiątkowe statuetki i dyplomy.

Malarstwo Mai Wolf

grudziadz.pl włącz . Opublikowano w Grudziądz wiadomości

Zapraszamy do obejrzenia wystawy prac Mai Wolf, która zostanie otwarta w najbliższy czwartek, tj. 10 lutego br. o godz. 18.00 w Klubie Akcent. Pochodząca z Grudziądza artystka obecnie mieszka w Toruniu, gdzie prowadzi pracownię malarsko-projektową. Maja Wolf jest malarką, designerem grafiki użytkowej, projektantką i aranżerką wnętrz. Sztuką interesuje się od dziecka. Swój debiut artystyczny wiąże z pierwszą wystawą malarstwa i rysunku w wieku 14 lat. Maluje głównie w technice olejnej.

Zmiana ruchu w Centrum za tydzień

grudziadz.pl włącz . Opublikowano w Grudziądz wiadomości

Zmiana organizacji ruchu w obrębie Starego Miasta nastąpi od poniedziałku, tj. 21 lutego br., a nie początkowo jak planowano od dziś. Prace prowadzone w ramach realizacji zadania pn. „Przebudowa ulic Starego Miasta w Grudziądzu w ramach Lokalnego Programu Rewitalizacji Miasta Grudziądza na lata 2009-2015” zostały przesunięte ze względu na niskie tempertaury.

Spotkania w Planetarium

grudziadz.pl włącz . Opublikowano w Grudziądz wiadomości

altZapraszamy na ekspozycję „Grudziądz we Wszechświecie” oraz dwa seanse połączone z obserwacjami astronomicznymi, które odbędą się 11 i 12 lutego br. w Planetarium i Obserwatorium Astronomicznym w ramach obchodów XXXIX Grudziądzkich Dni Kopernikowskich w Roku Jana Heweliusza 2011. Otwarcie wystawy przygotowanej przez dzieci w Plastycznej Pracowni Autorskiej "Smalta 5" pod kierunkiem Klary Stolp nastąpi w najbliższy piątek, 11 lutego o godz. 18.00.

Podatek od środków transportowych

grudziadz.pl włącz . Opublikowano w Grudziądz wiadomości

Termin złożenia deklaracji oraz zapłaty I raty podatku od środków transportowych mija 15 lutego br. Zobowiązani do wniesienia podatku są właściciele: - samochodów ciężarowych o dopuszczalnej masie całkowitej powyżej 3,5 tony, - ciągników siodłowych i balastowych przystosowanych do używania łącznie z naczepą lub przyczepą o dopuszczalnej masie całkowitej zespołu pojazdów od 3,5 tony, - przyczep i naczep, które łącznie z pojazdem silnikowym posiadają dopuszczalną masę całkowitą od 7 ton, z wyjątkiem związanych wyłącznie z działalnością rolniczą prowadzoną przez podatnika podatku rolnego, - autobusów.

PROGRAM Dni Kopernikowskich + zaproszenie na najbliższe spotkania.

Sebastian Soberski włącz . Opublikowano w Grudziądz wiadomości

Zapraszamy na najbliższe spotkania w Planetarium i Obserwatorium Astronomicznym (WSTĘP WOLNY): 2.02 godz. 18:00 "Machina Coelestis. Heweliusz - człowiek renesansu" - otwarcie wystawy o Janie Heweliuszu i jego machinach z okazji 400 rocznicy urodzin, Planetarium, ul.Hoffmanna 1 2.02 godz. 18:30 Obserwacje astronomiczne z cyklu "Na tropach Heweliusza" (w przypadku złej pogody seans w planetarium)

Pomogą ofiarom przestępstw

grudziadz.pl włącz . Opublikowano w Grudziądz wiadomości

Poszkodowani mieszkańcy Grudziądza będą mogli skorzystać z pomocy prawnika pracującego w biurze rzecznika praw ofiar podczas kolejnego dyżuru organizowanego w grudziądzkim Przedstawicielstwie Urzędu Marszałkowskiego już jutro, tj. 8 lutego br. Pracownicy biura oczekują na zainteresowane osoby w budynku przy ul. Sienkiewicza 22, w godz. od 9.30 do 15.30. Porady, których udzielają podczas dyżurów dotyczą m.in. przemocy domowej, informacji o przysługujących prawach.

W Starostwie o ubezpieczeniach rolniczych

powiatgrudziadzki.pl włącz . Opublikowano w Grudziądz wiadomości

altZ inicjatywy grudziądzkiej placówki terenowej Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego zorganizowano w Starostwie Powiatowym konferencję poświęconą ubezpieczeniom i świadczeniom rolniczym. Wczorajsze spotkanie przedstawicieli samorządów lokalnych z całego województwa i izb rolniczych było okazją do dyskusji nt. zasad funkcjonowania KRUS. Podczas konferencji dominowały zagadnienia dotyczące systemu ubezpieczeń społecznych, reformy strukturalnej KRUS i perspektyw dalszego rozwoju polskiego rolnictwa.