joomla templates top joomla templates template joomla

Kabanostrrre chipsy wymyślone przez Angelikę z Grudziądza

www.lays.pl włącz . Opublikowano w Grudziądz wiadomości

Chipsy „Kabanostrrre” to prawdziwie polski akcent wśród Nowych Smaków Lay’s. „Mój smak jest skierowany przede wszystkim do prawdziwych twardzielek i twardzieli, dlatego, że jest dobrze przyprawiony, konkretny i zdecydowany. Wyraziste chipsy o smaku tradycyjnie podwędzanego i ostro przyprawionego kabanosa stanowią doskonałą przekąskę towarzyszącą spotkaniom w gronie przyjaciół”

Kwalifikacja Wojskowa

grudziadz.pl włącz . Opublikowano w Grudziądz wiadomości

altWojewoda Kujawsko-Pomorski ogłosił kwalifikację wojskową na obszarze naszego województwa. W Grudziądzu zostanie przeprowadzona przez Powiatową Komisję Lekarską w budynku przy ul. Parkowej 23a, od 11 kwietnia do 24 maja br. Do stawienia się przed Komisję zobowiązani są mężczyźni urodzeni w 1992 r. oraz w latach 1987-1991, a także kobiety z rocznika 1987-1992 posiadające kwalifikacje przydatne do czynnej służby wojskowej lub pobierające naukę w celu uzyskania tych kwalifikacji, które w roku szkolnym bądź akademickim 2010/2011 kończą naukę w szkołach medycznych i weterynaryjnych

Konserwacja miejskiej zieleni

grudziadz.pl włącz . Opublikowano w Grudziądz wiadomości

Miasto ogłosiło przetarg na utrzymanie i konserwację zieleni miejskiej na terenie Grudziądza. Oferty przyjmowane będą do 27 kwietnia br. Do obowiązków wykonawcy należeć będzie koszenie trawy, utrzymanie poboczy, dbanie o elementy małej architektury, zakup i nasadzenia kwiatów jednorocznych, formowanie drzew i krzewów oraz pielenie. Zamówienie obejmuje również utrzymywanie czystości i porządku na całym obiekcie. Warto dodać, że zadanie realizowane będzie w 5 obiektach na terenie miasta o łącznej powierzchni trawników 1009013,6 m2.

Finalista z „Rolnika”

grudziadz.pl włącz . Opublikowano w Grudziądz wiadomości

altPiotr Adamaszek, uczeń Zespół Szkół Rolniczych w Grudziądzu został finalistą Olimpiady Młodych Producentów Rolnych 2011. Spośród blisko 70 olimpijczyków zajął VIII miejsce w kraju, otrzymując m.in. dyplom laureata i indeks na Uniwersytet Rolniczy im. Hugona Kołłątaja w Krakowie. Wcześniej, tj. 28 lutego br. Piotr Adamaszek i jego szkolny kolega, Mateusz Tusień wzięli udział w finale wojewódzkim Olimpiady organizowanym w Papowie Biskupim. Zajęli wówczas odpowiednio III i V miejsce, kwalifikując się do finału centralnego zaplanowanego w Kielcach.

Promowaliśmy się w Berlinie

grudziadz.pl włącz . Opublikowano w Grudziądz wiadomości

Grudziądz promował swoje walory turystyczne podczas Międzynarodowych Targów Turystycznych w Berlinie. Impreza trwała od 9 do 13 marca br., a jej głównym partnerem w tym roku była Polska. Na powierzchni wystawienniczej, która w tym roku obejmowała 1500 m2, swoje propozycje prezentowało 70 polskich wystawców. W tym gronie znalazło się 16 regionów, m.in. Kujawsko-Pomorski oraz cztery miasta związane z EURO 2012, czyli Warszawa, Poznań, Wrocław i Gdańsk. Koordynatorem stoiska naszego regionu, gdzie prezentował się również Grudziądz była Kujawsko-Pomorska Organizacja Turystyczna.

„Drzwi otwarte” w podstawówkach

grudziadz.pl włącz . Opublikowano w Grudziądz wiadomości

altW grudziądzkich szkołach podstawowych trwają „drzwi otwarte”. Zachęcamy rodziców do wizyty w placówce, która może pomóc w decyzji o posłaniu do klasy I również 6-letniego dziecka. „Drzwi otwarte” skierowane są przede wszystkim do rodziców dzieci przygotowujących się do nauki w I klasach. Podczas takich spotkań mogą poznać miejsca, w których najmłodsi będą uczyć się, rozwijać swoje zainteresowania i przebywać w czasie wolnym. To również doskonała okazja do porozmawiania z nauczycielami oraz dyrektorem placówki.

Czuwają nad bezpieczeństwem

grudziadz.pl włącz . Opublikowano w Grudziądz wiadomości

Ponad 25 kamer rozmieszczonych w różnych częściach Grudziądza pracuje na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców. Obraz z tych urządzeń obserwują 24 godz. na dobę pracownicy miejskiego monitoringu. Oko kamery podgląda m.in. ul. Gdyńską, ul. Toruńską, skrzyżowanie ulic Sienkiewicza i Mickiewicza, Plac Niepodległości, Rynek, Błonia Nadwiślańskie, Al. 23 Stycznia, ulice Spichrzową i Ratuszową, ul. Narutowicza, ul. Rybacką, skrzyżowanie ulic Legionów i Powstańców Wielkopolskich, ul. Hallera, ul. Pruszyńskiego oraz Ogród Botaniczny, Park Miejski i Górę Zamkową.

Ograniczone kursy „1”

grudziadz.pl włącz . Opublikowano w Grudziądz wiadomości

Przygotowano podsumowanie badań pasażerskich przeprowadzonych w grudniu 2010 r. na liniach tramwajowych. Z analizy wynika, że tramwajem nr 1 jeździ niewielu pasażerów, więc kursy są nierentowne. Linia tramwajowa nr 1 ma w sumie 3,6 km, a na odcinku od pętli w Tarpnie do Al. 23 Stycznia pokrywa się z linią nr 2. W sobotę, w trakcie przeprowadzanych badań, „1”, na odcinku Dworzec Kolejowy – Al. 23 Stycznia podróżowało 60 osób, a Al. 23 Stycznia – Dworzec Kolejowy - 65. Z kolei w niedzielę na trasie Dworzec Kolejowy – Al. 23 Stycznia odnotowano 46 pasażerów, a z Al. 23 Stycznia do Dworca Kolejowego - 34.

Kolejny projekt uzyskał dofinansowanie

powiatgrudziadzki.pl włącz . Opublikowano w Grudziądz wiadomości

altProjekt pn. „Wyposażenie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Kazimierza Jagiellończyka w Łasinie w środki i zasoby przeznaczone na cele dydaktyczne” uzyskał pozytywną ocenę Zarządu Województwa i otrzyma ponad 173 tys. złotych dofinansowania ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Jest to kolejna inwestycja oświatowa, która będzie realizowana przez powiat przy udziale środków zewnętrznych.

Dotacje na projekty proekologiczne

grudziadz.pl włącz . Opublikowano w Grudziądz wiadomości

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu udzielił promesy Wydziałowi Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego na realizację 5 inwestycji proekologicznych w Grudziądzu w łącznej wysokości 175 tys. zł. Największa kwota 50 ty zł. przeznaczona zostanie na zakup materiałów do prowadzenia warsztatów w Centrum Edukacji Ekologicznej, na monitoring ruchów masowych ziemi przyznano 45 tys. zł dofinansowania.

Joe Chal zabrał symbole Grudziądza do Korei

Dorota S. włącz . Opublikowano w Grudziądz wiadomości

Na zaproszenie Koreańskiej firmy Mediconat poleciał do Seulu Korea Joe Chal, w celu przeprowadzenia w ciągu krótkiego tam pobytu, kilku wykładów z dziedziny HBOT, jako expert z dziedziny hiperbarycznej i członek International Hyperbaric Assotiation w USA.Chcąc dodatkowo podkreślić miejsce swego zamieszkania, poprosił on Urząd Miasta w Grudziądzu.

Cykl rajdów rowerowych

grudziadz.pl włącz . Opublikowano w Grudziądz wiadomości

Sezon Miejskich Rajdów Rowerowych organizowany po raz 7 przez Miejski Ośrodek Rekreacji i Wypoczynku rozpocznie się 26 marca br. W ramach tegorocznego cyklu odbędzie się 7 imprez. Pierwsza wycieczka wyruszy o godz. 10.00 z ronda Dmowskiego. Trasa liczyć będzie niespełna 20 km i poprowadzi z Mniszka przez Biały Bór, Hanowo, Daszkowo, Turznice, Piaski i Linarczyk. Impreza zakończy się ogniskiem na plaży miejskiej w Rudniku.

Australia jakiej nie znacie w aranżacji Joe Chala

Joe Chal włącz . Opublikowano w Grudziądz wiadomości

Gminny Ośrodek Kultury w Dobrem odwiedził dziś niecodzienny gość Joe Chal ze swą kolekcją przedmiotów codziennego użytku rdzennej ludności Australii. Młodzież mogła zobaczyć, dotknąć i fotografować: bumerangi, siekiery kamienne, dzidy i wyrzutnie do tych dzid, a także wiele ciekawych przedmiotow kultury aborygenów z antypodów.