joomla templates top joomla templates template joomla

Kolejny „Orlik” w mieście

grudziadz.pl włącz . Opublikowano w Grudziądz wiadomości

altMiasto ogłosiło przetarg na budowę boisk sportowych „Moje Boisko – Orlik 2012” przy ul. Czarnieckiego. Oferty można składać do 25 lutego br. W ramach realizacji zamówienia powstanie boisko do piłki nożnej o wymiarach 30 m x 62 m oraz obiekt wielofunkcyjny do gry w siatkówkę i koszykówkę o wymiarach 19,10 m x 32,10 m wraz z modułowym zapleczem.

Bezpieczeństwo na imprezach masowych

grudziadz.pl włącz . Opublikowano w Grudziądz wiadomości

O zabezpieczeniu imprez masowych na obiektach sportowych prezydent Robert Malinowski rozmawiał m.in. z Mirosławem Elszkowkim, Komendantem Miejskim Policji, Janem Przeczewskim, Komendantem Straży Miejskiej oraz Zarządem GTŻ, przedstawicielem Zarządu Olimpii Grudziądz i Markiem Tkaczyńskim z firmy CBB. - Bezpieczeństwo kibiców jest dla nas sprawą priorytetową. Musimy tak dopracować działania poszczególnych służb, by wyeliminować jak najwięcej potencjalnych zagrożeń – mówił prezydent Robert Malinowski.

Uczniowie ZSG-H w finale Olimpiad

grudziadz.pl włącz . Opublikowano w Grudziądz wiadomości

altUczennice grudziądzkiego Zespołu Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich zakwalifikowały się do etapu centralnego Olimpiady Wiedzy Hotelarskiej oraz Olimpiady Wiedzy o Żywieniu i Żywności. W eliminacjach okręgowych udział wzięły: Estera Lidzbarska, Magdalena Drąg, Dorota Szczypior oraz Patrycja Michalska. Do ostatniego etapu Olimpiady Wiedzy Hotlearskiej w Kołobrzegu zakwalifikowała się Estera Lidzbarska szkoląca się pod kierunkiem Sławy Cyrankowskiej.

Oszczędności dzięki termomodernizacji

grudziadz.pl włącz . Opublikowano w Grudziądz wiadomości

Oszczędności z tytułu zmniejszenia kosztów ogrzewania w budynkach administracji publicznej, w których została przeprowadzona termomodernizacja sięgają średnio 20,88%. Spółka OPEC przygotowała analizę energochłonności w budynkach: Przedszkola Miejskiego „Kuntersztyn”, Szkole Podstawowej nr 16, Gimnazjum nr 4, Przedszkola Miejskiego „Kopernik”, ZSO nr 2, ZSO nr 2 - basen i Powiatowego Urzędu Pracy na podstawie danych dostarczonych przez administratorów obiektów.

Spotkanie w sprawie Wyścigu Kolarskiego

grudziadz.pl włącz . Opublikowano w Grudziądz wiadomości

Komitet organizacyjny XXIII Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego o Puchar Prezydenta Grudziądza w kategorii „Junior” obradował w Refektarzu Urzędu Miejskiego dziś, tj. 27 stycznia br. Spotkaniu przewodniczył Robert Malinowski, Prezydent Grudziądza. Na rozmowy w sprawie wyścigu przybyli do Ratusza m.in. przedstawiciele gmin Grudziądz, Gruta, Łasin, Jabłonowo Pomorskie, Świecie n/Wisłą, a także Starostwa Powiatowego w Grudziądzu.

Kwiaty dla Heweliusza + seans

Monika włącz . Opublikowano w Grudziądz wiadomości

altDnia 28 stycznia (PIĄTEK) 2011 o godzinie 12:00, z okazji 400 rocznicy urodzin wielkiego astronoma Jana Heweliusza, nastąpi uroczyste złożenie kwiatów pod jego pomnikiem. Rok 2011 został ogłoszony przez Sejm RP Rokiem Jana Heweliusza. Serdecznie zapraszamy delegacje grudziądzkich placówek edukacyjnych i kulturalnych oraz wszystkich miłośników astronomii. Zbiórka pod pomnikiem Jana Heweliusza o 11:55 (ul CHEŁMIŃSKA 68, koło Banku Millennium).

Program „Zdrowa klasa”

grudziadz.pl włącz . Opublikowano w Grudziądz wiadomości

altBezpłatne badania przesiewowe postawy i wzroku wśród drugoklasistów Szkoły Podstawowej nr 18 w Grudziądzu przeprowadzi „Fundacja tak dla zdrowia” w ramach programu pn. „Zdrowa klasa”. Akcja rozpocznie się już jutro, tj. 25 stycznia br. Programem objęto dzieci w wieku 8 lat, gdyż jest to I okres krytyczny wymagający troski i obserwacji rozwoju dziecka. Początek nauki w szkole to zmiana swobodnego tzw. „przedszkolnego” trybu życia, na bardziej narzucony, wymagający kilkugodzinnego przebywania w wymuszonej pozycji.

Zajęcia dla niepełnosprawnych dzieci

grudziadz.pl włącz . Opublikowano w Grudziądz wiadomości

Zajęcia z pedagogiem, logopedą i psychologiem, rehabilitacja ruchowa połączona z nauką pływania, to tylko niektóre z elementów kształcenia najmłodszych oferowane w ramach unijnego projektu realizowanego przez grudziądzkie Przedszkole „Dom Małego Skrzata”. Placówka organizuje m.in. terapię polisensoryczną, której celem jest poznawanie i oświadczanie świata poprzez zmysły wzroku, dotyku, słuchu i węchu, dogoterapię, czyli terapię kontaktową z udziałem psa

Przygotowania Rossmanna do budowy

grudziadz.pl włącz . Opublikowano w Grudziądz wiadomości

Rossmann planuje w lutym br. rozpoczęcie pierwszych prac budowlanych grudziądzkiego centrum logistyczno-dystrybucyjnego. Zaplanowano rozbiórkę i przebudowę istniejącej na działce infrastruktury i roboty ziemne. Firma 1 grudnia 2010 r. uzyskała pozwolenie na budowę i rozpoczęła poszukiwania firm z branży budowlanej, które wykonają prace ziemne, roboty drogowe, żelbetonowe, murarskie, wykończeniowe i ogólnobudowlane, ślusarskie i dekarskie, a także instalacje sanitarne i elektryczne zewnętrzne oraz wewnętrzne.

Akcja powodziowa w Grudziądzu

grudziadz.pl włącz . Opublikowano w Grudziądz wiadomości

altPodsumowano prowadzoną od 17 do 23 stycznia akcję przeciwpowodziową. Do działań wykorzystano 1000 szt. worków i 80 t piasku, w tym 50 na zabezpieczenie terenów. Stan pogotowia powodziowego dla nadwiślańskich obszarów województwa wprowadzony został 17 stycznia br. przez Wojewodę Kujawsko-Pomorskiego. Poziom rzeki Wisły w Grudziądzu wynosił wówczas 632 cm. W wyniku podniesienia wód Rudniczanki, podtopionych zostało 5 budynków przy ul. Kossaka. Do akcji zaangażowano 22 strażaków OSP, 7 strażaków PSP, 10 więźniów oraz 7 wozów strażackich.

Dzień Służb Zatrudnienia

grudziadz.pl włącz . Opublikowano w Grudziądz wiadomości

Dziś, tj. 27 stycznia po raz pierwszy obchodzony jest Dzień Pracownika Publicznych Służb Zatrudnienia, który został ustanowiony w 2010 r. - Sprawne funkcjonowanie służb zatrudnienia wymaga perfekcyjnej koordynacji wielu złożonych działań. Nakłada to na pracowników wszystkich szczebli obowiązek profesjonalizmu, zaangażowania i odpowiedzialności, a także wrażliwości.

Poziom Wisły opada

Łukasz Szalkowski włącz . Opublikowano w Grudziądz wiadomości

Na wodowskazach odnotowano dziś 664 cm, czyli o 19 cm mniej niż w dniu wczorajszym. Oznacza to więc, że przewidywania Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej sprawdziły się i woda zacznie opadać.

Spotkania z grudziądzanami

grudziadz.pl włącz . Opublikowano w Grudziądz wiadomości

Prezydent Grudziądza Robert Malinowski serdecznie zaprasza mieszkańców na cykl spotkań w poszczególnych dzielnicach miasta. Pierwsze zaplanowano 7 lutego o godz. 18.00 w SP nr 15, ostatnie odbędzie się 22 lutego o godz. 18.00 w ZSO nr 2 na osiedlu Rządz. - W ubiegłym roku zrezygnowałem z organizacji spotkań ze względu na trwającą kampanię wyborczą, teraz wracam do tej formuły, by przekazać grudziądzanom informacje o najważniejszych realizowanych projektach i inwestycjach oraz planach na najbliższe miesiące. Odpowiem również na wszystkie pytania – mówi prezydent Robert Malinowski.