joomla templates top joomla templates template joomla

Promocja Grudziądza w Berlinie

grudziadz.pl włącz . Opublikowano w Grudziądz wiadomości

altGrudziądz będzie promował swoje walory turystyczne podczas Międzynarodowych Targów Turystycznych w Berlinie. Największą i najbardziej prestiżową imprezę w Europie, zaplanowano od 9 do 13 marca br., a jej głównym partnerem w tym roku będzie Polska. Na 30-metrowym stoisku regionu Kujawsko-Pomorskiego, którego koordynatorem jest Kujawsko-Pomorska Organizacja Turystyczna obok Grudziądza będą się promować: Bydgoszcz, Toruń, Włocławek, Ciechocinek oraz Powiat Tucholski.

Unijny projekt dla przedszkolaków

grudziadz.pl włącz . Opublikowano w Grudziądz wiadomości

Projekt pn. „Dajmy szansę dzieciom” realizowany we wszystkich przedszkolach miejskich w Grudziądzu oraz Lisewie i Nowem będzie realizowany do 31 sierpnia br. Zadanie, w którym udział bierze 19 placówek jest współfinansowane ze środków unijnych w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Inicjatywa skierowana została do najmłodszych z Województwa Kujawsko-Pomorskiego w wieku od 3 do 6 lat. Realizacja programu obejmuje zajęcia specjalistyczne i wspierające wszechstronny rozwój osób uczęszczających do przedszkoli w godzinach przedpołudniowych.

Grudziądzkie obchody Międzynarodowego Dnia Przewodnika

Wiesław Żurawski włącz . Opublikowano w Grudziądz wiadomości

W czwartek 17 lutego rozpoczął się w Grudziądzu cykl imprez towarzyszących obchodom Międzynarodowego Dnia Przewodnika. Piloci i przewodnicy grudziądzcy skupieni w Kole Przewodników i Pilotów PTTK gościli na plebanii Bazyliki świętego Mikołaja, gdzie odbyło się szkolenie na temat „Bazylika – Tajemnice nierozwiązane”. Gospodarzem spotkania był proboszcz Bazyliki grudziądzkiej, ks. kanonik Dariusz Kunicki

Dzień Przewodnika Turystycznego

grudziadz.pl włącz . Opublikowano w Grudziądz wiadomości

Grudziądz będzie gospodarzem wojewódzkich obchodów Międzynarodowego Dnia Przewodnika Turystycznego. Uroczystości pod patronatem Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego zostaną zorganizowane w Urzędzie Miejskim w najbliższą sobotę, 19 lutego br. W spotkaniu w imieniu Prezydenta Grudziądza Roberta Malinowskiego weźmie udział wiceprezydent Przemysław Ślusarski.

Elektroniczne karty pacjentów

grudziadz.pl włącz . Opublikowano w Grudziądz wiadomości

altW Regionalnym Szpitalu Specjalistycznym im. W. Biegańskiego jeszcze w lutym br. zostanie uruchomiony elektroniczny zintegrowany system znakowania pacjentów. Chorzy przyjmowani na oddział otrzymają plastikową opaskę z kodem kreskowym, dane personalne oraz wyniki badań odczyta lekarz przy pomocy specjalnego czytnika. Informacje zostaną wyświetlone na tablecie.

Spotkanie z bohaterem

grudziadz.pl włącz . Opublikowano w Grudziądz wiadomości

Prezydent Robert Malinowski spotkał się dziś, tj. 14 lutego br. z Markiem Rozwadowskim, który z narażeniem własnego życia podjął próbę ratowania tonących wędkarzy w pobliżu osiedla Rządz. Bohaterskiej postawy pogratulował także Komendant Straży Pożarnej, Konrad Przybylak i Komendant Miejski Policji, Mirosław Elszkowski. - Natychmiastowa reakcja Marka Rozwadowskiego jest przykładem odwagi, obywatelskiej postawy oraz bezinteresownej pomocy w sytuacji zagrożenia życia narażając przy tym swoje własne bezpieczeństwo.

Uznanie użytku ekologicznego

grudziadz.pl włącz . Opublikowano w Grudziądz wiadomości

Rada Miejska na najbliższej sesji, która odbędzie się 23 lutego br. podejmie uchwałę w sprawie uznania części Lasu Komunalnego za użytek ekologiczny. Powierzchnia terenu pn. „Rudnicki Raj” wyniesie 16,59 ha. Głównym celem inicjatywy jest utrzymanie naturalnego ukształtowania terenu z zachowaniem bagien i torfowisk wraz z roślinnością, która daje możliwość rozmnażania się wielu gatunkom zwierząt.

20-lecie Straży Miejskiej

grudziadz.pl włącz . Opublikowano w Grudziądz wiadomości

Straż Miejska w Grudziądzu obchodzi w tym roku 20. rocznicę powstania. Uroczystości z tej okazji odbędą się w najbliższą sobotę, tj. 26 lutego. Umundurowaną Straż Miejską w Grudziądzu powołano 1 marca 1991 r. na podstawie okólnika wydanego przez prezydenta Grudziądza na miejsce Miejskiej Służby Porządkowej. Pomysł utworzenia formacji zrodził się w Komisji Bezpieczeństwa i Ochrony Przeciwpożarowej w 1990 r. Pierwsze uroczyste ślubowanie miało miejsce 3 maja 1991 r. na Rynku, u stóp pomnika Żołnierza Polskiego. Aktu zaprzysiężenia dokonało 10 funkcjonariuszy, którzy rozpoczęli patrole na ulicach 3 dni później.

Uwaga! Zmiany na Hallera

grudziadz.pl włącz . Opublikowano w Grudziądz wiadomości

altW związku z realizacją kolejnego etapu budowy Trasy Średnicowej zmieni się organizacja ruchu na ul. Hallera na odcinku od ul. Nauczycielskiej do ul. Żwirki. Objazdy zaczną obowiązywać prawdopodobnie od 2 marca br. Pojazdy zostaną skierowane w obu kierunkach na jezdnię po stronie Jednostki Wojskowej. Samochody jadące z kierunku Rypina będą zmieniać pas ruchu na wysokości skrzyżowania z ul. Nauczycielską, a powrót na właściwą jezdnię nastąpi przy skrzyżowaniu z ul. Żwirki.

Wydzielenie mieszkań socjalnych

grudziadz.pl włącz . Opublikowano w Grudziądz wiadomości

Prezydent Robert Malinowski wydał zarządzenie w sprawie wydzielenia z gminnego zasobu mieszkaniowego w Grudziądzu lokali socjalnych. Samorząd zabezpieczył 88 mieszkań o łącznej powierzchni użytkowej 4 086,61 m2. Uwzględniając wnioski mieszkańców Prezydent Grudziądza podjął w lipcu 2009 r. decyzję o zmianie statusu lokali mieszkalnych w remontowanym budynku internatu przy ul Lipowej, przeznaczając je na mieszkania komunalne.

Zmiana ruchu w Centrum za tydzień

grudziadz.pl włącz . Opublikowano w Grudziądz wiadomości

Zmiana organizacji ruchu w obrębie Starego Miasta nastąpi od poniedziałku, tj. 21 lutego br., a nie początkowo jak planowano od dziś. Prace prowadzone w ramach realizacji zadania pn. „Przebudowa ulic Starego Miasta w Grudziądzu w ramach Lokalnego Programu Rewitalizacji Miasta Grudziądza na lata 2009-2015” zostały przesunięte ze względu na niskie tempertaury.

Spotkania w Planetarium

grudziadz.pl włącz . Opublikowano w Grudziądz wiadomości

altZapraszamy na ekspozycję „Grudziądz we Wszechświecie” oraz dwa seanse połączone z obserwacjami astronomicznymi, które odbędą się 11 i 12 lutego br. w Planetarium i Obserwatorium Astronomicznym w ramach obchodów XXXIX Grudziądzkich Dni Kopernikowskich w Roku Jana Heweliusza 2011. Otwarcie wystawy przygotowanej przez dzieci w Plastycznej Pracowni Autorskiej "Smalta 5" pod kierunkiem Klary Stolp nastąpi w najbliższy piątek, 11 lutego o godz. 18.00.

Podatek od środków transportowych

grudziadz.pl włącz . Opublikowano w Grudziądz wiadomości

Termin złożenia deklaracji oraz zapłaty I raty podatku od środków transportowych mija 15 lutego br. Zobowiązani do wniesienia podatku są właściciele: - samochodów ciężarowych o dopuszczalnej masie całkowitej powyżej 3,5 tony, - ciągników siodłowych i balastowych przystosowanych do używania łącznie z naczepą lub przyczepą o dopuszczalnej masie całkowitej zespołu pojazdów od 3,5 tony, - przyczep i naczep, które łącznie z pojazdem silnikowym posiadają dopuszczalną masę całkowitą od 7 ton, z wyjątkiem związanych wyłącznie z działalnością rolniczą prowadzoną przez podatnika podatku rolnego, - autobusów.