joomla templates top joomla templates template joomla

Orlik w Mniszku

grudziadz.pl włącz . Opublikowano w Grudziądz wiadomości

altDziś prezydent Robert Malinowski w Urzędzie Marszałkowskim w Toruniu podpisał umowę na budowę kolejnego kompleksu boisk w Grudziądzu w ramach programu „Moje Boisko – Orlik 2012”.To już trzeci Orlik, który wyląduje w naszym mieście. Boisko w Mniszku powstanie przy klubie Stal Grudziądz.

Becikowe na nowych zasadach

grudziadz.pl włącz . Opublikowano w Grudziądz wiadomości

altZnowelizowana ustawa o świadczeniach rodzinnych wprowadza nowe przepisy. Kobiety oczekujące dziecka, aby otrzymać tzw. becikowe i dodatek do zasiłku rodzinnego z tytułu urodzenia dziecka będą musiały udokumentować regularne wizyty lekarskie nie później niż od 10 tygodnia ciąży do porodu. Zmiany zaczną obowiązywać od 1 listopada br.

Ankieterzy w autobusach

grudziadz.pl włącz . Opublikowano w Grudziądz wiadomości

altW najbliższą sobotę, tj. 21 marca, rozpoczną się badania napełnień pasażerskich na wszystkich liniach autobusowych i tramwajowych.

30 ankieterów przeprowadzi szczegółowe badania, które pozwolą opracować rozkłady jazdy miejskiej komunikacji jeszcze lepiej dostosowane do potrzeb pasażerów.

Odwadnianie miasta trwa

grudziadz.pl włącz . Opublikowano w Grudziądz wiadomości

altJeszcze w kwietniu rozpocznie się przebudowa Rowu Jajczarskiego. To kontynuacja prac, rozpoczętych już w 2007 r., nad odwodnieniem terenów miasta. To kolejna inwestycja, która będzie prowadzona na grudziądzkich rowach melioracyjnych. W tym roku na ten cel przeznaczono kwotę niemalże 2 mln zł.


Jest dofinansowanie na budynek socjalny

grudziadz.pl włącz . Opublikowano w Grudziądz wiadomości

altDo końca marca do kasy Urzędu Miejskiego wpłynie 500 tys. zł dotacji z Banku Gospodarstwa Krajowego na modernizację budynku po byłym internacie Zespołu Szkół Rolniczych przy ulicy Lipowej, gdzie powstanie jeszcze w tym roku 88 mieszkań socjalnych. W sumie, miasto pozyskało na ten cel prawie 1,8 mln zł dofinansowania, czyli 30% kosztów całej inwestycji.

Walki ze szrotówkiem ciąg dalszy

grudziadz.pl włącz . Opublikowano w Grudziądz wiadomości

altW kwietniu Wydział Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska rozpocznie kolejny etap walki ze szrotówkiem  kasztanowcowiaczkiem niszczącym kasztanowce. W tym roku Miasto przeznacza na ten cel 18 tys. zł. Część tych pieniędzy może trafić do grudziądzan, którzy mają na swoich posesjach zagrożone tym szkodnikiem drzewa.


Nowości: Seniorzy chętnie dbają o kondycję i zdrowie

Anita Etter ; grudziadz.pl włącz . Opublikowano w Grudziądz wiadomości

Urząd Marszałkowski finansuje siedem programów zdrowotnych. Z pieniędzy skorzystają seniorzy z Grudziądza, Radzynia Chełmińskiego i Świecia nad Osą.A mowa o tegorocznej edycji Regionalnego Programu Aktywności Fizycznej Seniorów, dla których przygotowano serie badań, spotkań szkoleniowych i ćwiczeń. W sumie w programie uczestniczyć będzie prawie 1,4 tysiąca osób starszych z województwa kujawsko-pomorskiego, w tym seniorzy z Grudziądza, Radzynia Chełmińskiego i Świecia nad Osą. Program pomaga seniorom poprawić ich sprawność fizyczną oraz wykształcić nawyki systematycznych ćwiczeń.