joomla templates top joomla templates template joomla

Chcemy przywrócenia linii nr 3 na ul. Lotniczej mówią mieszkańcy. Mamy problemy z dojazdem do szpitala czy szkoły, musimy jechać z przesiadką

R.Ż/eSerwis.info; fot/video: Agencje/eReporter24.pl włącz . Opublikowano w Grudziądz wiadomości

Mieszkańcy osiedla mieszczącego się przy ul. Lotniczej w Grudziądzu apelują do władz miasta, aby te przywróciły im kusy autobusowe pozwalając im szybko i bezprzesiadkowo dostać się do szpitala, dzieciom do Szkoły czy jadąc w przeciwnym kierunku w drugą stronę do miasta.  
 
 
- „Chcemy przywrócenia autobusu nr 3” - mówią mieszkańcy.
 
W tej sprawie kierują apel do Prezydenta Glamowskiego i odpowiedzianych za to służb miejskich.
 
- „Obecnie mamy problem aby dostać się do szpitala i do polikliniki. Aby dojechać w te miejsca trzeba jechać z przesiadką. Chcemy aby to była jedna linia” - mówią mieszkańcy dawnej „Abisynii” a obecnie nowego osiedla, które powstało w tym miejscu kilka lat temu.
 
 
Przesiadka z autobusu na drugi autobus jest uciążliwe, szczególnie dla starszych mieszkańców i dla dzieci, które dojeżdżają z tego miejsca również do szkoły, a w mieści się tutaj chociażby rodzinny dom dziecka.
 
-  „Kiedyś ta linia tutaj była, autobus jeździł, ale linia została zamknięta, skrócona i autobus linii nr 3 omija już przystanek na ul. Lotnicze” - 
 
Jedna ze starszych mieszkanek jak mówi, że aby dostać się do lekarza, kościoła, czy do sklepu albo miasta musi jechać „na raty” z przesiadką. 
 
- „Liczymy, że ktoś nam pomorze, jest nas tylu mieszkańców, około 130 osób” - 
 
 
 
Po  wybudowaniu kolejnych budynków liczba mieszkańców wzrosła, a w tej okolicy znajdują się też zakłady pracy, działki. 
 
- „W tym roku zostały oddane do użytku nowe budynku, które zastały zasiedlone” - mówił Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Grudziądzu, który wspiera mieszkańców i zapowiada złożenie petycji do Prezydenta Glamowskiego.