joomla templates top joomla templates template joomla

Masz dość kolejnych chodników finansowanych z GBO? Tor rowerowy Pumptrack, to jeden z ciekawszych projektów tej edycji Budżetu Obywatelskiego

info GBO; fot: Wnioskodawca od VELOSOLUTIONS.CH; źródło: GBO/Urząd Miasta włącz . Opublikowano w Grudziądz wiadomości

 
W ramach prezentacji ciekawych i wyrózniających się naszym zdaniem projektów dzisiaj przedstawiamy Tor rowerowy Pumptrack Grudziądz. Tego typu konstrukcja ma stanąć według założeń projektu na terenie Osady Grud. W kolejnych częściach zaprezentujemy Wam projekty GBO, które naszym zdaniem są ciekawe i zasługują na uwagę, a jednocześnie nie są kolejnymi chodnikami czy drogami. 
 
Projekt budowa Toru rowerowego Pumptrack w Grudziądz zakłada budowę zapętlonego asfaltowego toru sportowego typu pumptrack, idealnego do zabawy dla najmłodszych sportowców ale również do mniej lub bardziej profesjonalnego treningu dla dorosłych amatorów oraz zaawansowanych. 
 
 
Zapętlony tor ma sie składać będzie z serii odpowiednio rozmieszczonych niewielkich"górek", dodatkowo z odpowiednim wyprofilowanymi zakrętami z bandami. Nieogrodzony tor dostępny będzie 24 godziny na dobę. Korzystanie z niego będzie nieodpłatne i dostępne dla rowerzystów. Treningi na torze odbywać się będą przy sprzyjających warunkach atmosferycznych w godzinach dostępności naturalnego światła lub przy sztucznym oświetleniu obiektu. Projekt pumptracka w załączeniu.
 
 
Zdaniem wnioskodawców dzięki Torowi rowerowemu Pumptrack, każdy będzie mógł korzystać z Pumptrack'a. Dzieci będą się na nim świetnie bawić, początkujący powoli i spokojnie przejeżdżać tor, wprawni sportowcy rywalizować między sobą, a najlepsi szkolić technikę jazdy. 
 
 
Trening na takim torze - zdaniem wnioskodawców - uczy płynnej jazdy i przyspieszania bez konieczności pedałowania ani odpychania się nogami, szlifuje technikę wchodzenia w bandy bez zwalniania oraz wyrabia ważne nawyki jak umiejętność wybierania szybkich linii przejazdu, a także praca tułowia i kończyn górnych i dolnych. Obiekt będzie nadawał się również do organizowania różnego rodzaju zawodów i event-ów sportowych. 
 
Tego typu tory doskonale się już przyjęły w wielu miejscach w całej Polsce i na Świecie - piszą wnioskodawcy.
 
Autor projektu jest Ariel Józwowski, numer nadany po weryfikacji dla projektu to 30 o zasiegu ogólnomiejskim.