joomla templates top joomla templates template joomla

Ciąg dalszy oświadczeń. Arriva zarzuca podawanie nieprawdziwych informacji w liście Związków Zawodowych MZK do Prezydenta Grudziądza

inf/fot: Arriva włącz . Opublikowano w Grudziądz wiadomości

 
Arriva wydała oświadczenie, w którym zarzuca podawanie nieprawdziwych informacji w liście otwartym Związków Zawodowych MZK Sp. z o.o. w Grudziądzu skierowanym do Prezydenta Grudziądza - Pana Macieja Glamowskiego
 
Treść oświadczenia poniżej. 
 
 
"W nawiązaniu do naruszającego dobre imię Spółki listu otwartego Związków Zawodowych MZK Sp. z o.o. w Grudziądzu, opublikowanego 11 stycznia br. przez Pana Prezydenta Macieja Glamowskiego, oświadczamy:
 
- Zarówno treść listu, jak i jego publikacja na oficjalnym koncie Prezydenta Grudziądza na portalu społecznościowym Facebook, wzbudziło nasze zdziwienie i zdecydowany sprzeciw.
 
- Biorąc pod uwagę 10-letni okres współpracy z miastem Grudziądz, nasze zaangażowanie na rzecz lokalnej społeczności oraz wysoką ocenę jakości naszej pracy przez mieszkańców, obecnie prezentowane informacje to dla nas zdecydowanie negatywne zaskoczenie noszące znamiona działania nieuczciwej konkurencji.
 
- Obsługę kontraktu miejskiego rozpoczęliśmy w roku 2009 na podstawie wygranego przetargu, w którym zaoferowaliśmy niższą stawkę niż MZK Grudziądz, a do realizacji przewozów wykorzystywaliśmy zakupione z własnych środków, nowe autobusy.
 
- Wbrew temu, co nieuczciwie zarzuca nam konkurencja, miasto poniosło znacząco niższe koszty przewozów komunikacji miejskiej realizowanych przez Arriva w stosunku do wynagrodzenia przewoźnika miejskiego, o czym wspominaliśmy w naszym oświadczeniu z marca 2019 r., kiedy to miała miejsce pierwsza kampania nieprawdziwych informacji pod naszym adresem.
 
- Wówczas, prawdopodobnie m.in. w jej wyniku, zrezygnowano z transparentnego, otwartego dla wszystkich postępowania przetargowego, decydując się na wsparcie publiczne przewoźnika komunalnego. Niestety, takie decyzje nie zawsze idą w parze z jakością obsługi pasażerów, o czym mogą świadczyć opinie o jakości obecnej oferty przewozowej.
 
- Biorąc pod uwagę tło związane z konkurencyjnym względem nas charakterem nadawców listu, należy zauważyć, że opinie przedstawicieli związków zawodowych zawierają gotową tezę i służą ściśle określonym celom.
 
- Stojące w sprzeczności z faktami zarzuty mają charakter pomówień, wobec których nie możemy pozostać obojętni, dlatego prowadzimy niezbędne do stosownej reakcji analizy i rozważamy podjęcie konkretnych kroków prawnych.
 
 
- Negatywną kampanię opartą na dezinformacji, jaką rozpoczęto po decyzji Gminy Grudziądz, zarówno w stosunku do władz Gminy jak i naszej spółki, odczytujemy jako próbę wymuszenia zmiany decyzji.
 
- Gmina Grudziądz, uruchamiając własną komunikację skorzystała ze wsparcia Funduszu Rozwoju Przewozów Autobusowych. Dzięki temu miała możliwość rozszerzenia oferty przewozowej i walki z wykluczeniem transportowym mieszkańców, przy równoczesnym racjonalnym wydatkowaniu środków publicznych.
 
- Funkcjonowanie przewozów w ramach porozumienia między gminą, a miastem, jak to miało miejsce dotychczas, uniemożliwiałoby skorzystanie z środków Funduszu Rozwoju Przewozów Autobusowych, a więc uzyskanie znacznych oszczędności dla Gminy. W takim modelu nie byłoby możliwe skorzystanie z ulg ustawowych przez pasażerów, co w konsekwencji oznaczałoby wyższe koszty dla mieszkańców.
 
- W wyniku nowej umowy, mieszkańcy otrzymali więcej połączeń, elastyczny rozkład jazdy, a wszystko to jednocześnie przy niższej cenie biletów.
 
- Arriva dopełniła wszystkich formalności, związanych z kwestią dostępu do przystanków. Odpowiedni wniosek został złożony w obowiązującym terminie (1 grudnia 2020), a zablokowanie możliwości korzystania z przystanków przez pasażerów gminy (dokonane już po naszym wniosku o ich udostępnienie) oraz przedłużanie procesu rozpatrzenia wniosku jest w naszej opinii trudne do racjonalnego uzasadnienia. Podkreślamy, że do dziś wniosek ten nie został rozpatrzony.
 
- Arriva jako operator komunikacji w Gminie, jak w przypadku każdej realizowanej umowy, dokłada wszelkich starań, by utrzymywać wysoką jakość świadczonych usług oraz jak najlepiej odpowiadać na potrzeby organizatora i pasażerów.
 
Mając na uwadze powyższe okoliczności, apelujemy o niewydawanie krzywdzących nas opinii bez weryfikacji otrzymywanych informacji. Chętnie odpowiemy na każde pytanie czy wątpliwość w duchu wzajemnego szacunku i zrozumienia.
 
Apelujemy również o umożliwienie nam realizacji usług przewozowych zgodnie z umową z Organizatorem, ale przede wszystkim zgodnie z potrzebami mieszkańców Gminy Grudziądz. Działajmy wspólnie w ich interesie".