joomla templates top joomla templates template joomla

Od soboty cmentarze w Grudziądzu i w całym kraju będą zamknięte. Od 31 października do 2 listopada nie odwiedzimy grobów naszych bliskich. Wstrzymane w tym czasie będzie kursowanie linii C

Agencja/eReporter24 włącz . Opublikowano w Grudziądz wiadomości

 
Zgodnie z decyzją Premiera Mateusza Morawieckiego od 31 października do 2 listopada wszystkie cmentarze będą zamknięte. Z tego powodu wstrzymane zostanie kursowanie autobusów linii C, o których informowałam Państwa dzisiaj.
 
28 października z ruchu drogowego wyłączona została ul. Cmentarna, poza pojazdami dowożącymi osoby niepełnosprawne o ograniczonej sprawności ruchowej - wjazd możliwy wyłącznie od ul. Żwirki. Ta zmiana w organizacji ruchu zostaje utrzymana.
 
 
Pozostałe planowane zmiany w organizacji ruchu w obrębie nekropolii nie zostaną wprowadzone. Urząd Miejski w Grudziądzu poinformował, że związane z tym komunikaty będą podawane na bieżąco. 
 
Informację o zamknięciu cmentarzy podał w dniu dzisiejszym premier Mateusz Morawiecki.

- Kiedy pandemia wywraca nasza rzeczywistość do górny nogami, musimy planować to, co czeka nas wkrótce. Dlatego od kilkunastu dni pytacie nas, co z dniem Wszystkich Świętych. Podjęliśmy decyzję, że w dzień przed 1 listopada, 1 listopada oraz w poniedziałek cmentarze będą zamknięte - poinformował premier.
 
Premiera Mateusz Morawiecki zwrócił się także do seniorów.

- Nasz apel przyjmuje formę alarmu. Chcemy, by seniorzy zostali w domu. To na najbliższe dwa tygodnie. Korpus Wsparcia Seniorów ma służyć tym, którzy zostaną sami w potrzebie - powiedział premier.

- Od tego zależy Wasze życie, drodzy rodzice, dziadkowie i seniorzy - dodał Mateusz Morawiecki.

Premier odniósł się także do zapowiedzianych obostrzeń związanych z pracą biurową.
 
- Tam, gdzie można zostawić pracowników na pracy zdalnej, proszę o ich zostawienie na pracy zdalnej. My musimy ograniczać kontakty między ludźmi, by przerwać transmisję wirusa - zaapelował Mateusz Morawiecki.