joomla templates top joomla templates template joomla

Cmentarze w Grudziądzu będą zamknięte? Przypominamy, że wizyta może skończyć się mandatem. Ratusz apeluje do mieszkańców, aby "odłożyć wizyty na grobach na czas późniejszy"

Agencja Informacyjna eReporter24.pl włącz . Opublikowano w Grudziądz wiadomości

Obostrzenia dotyczące przemieszczania sie dotyczą również Cmentarzy. "W trosce o bezpieczeństwo mieszkańców, wychodząc naprzeciw zaleceniom władz o nie skupianiu się w miejscach publicznych, APELUJEMY o nie odwiedzanie cmentarzy w okresie świątecznym" - czytamy w komunikacie grudziądzkiego Ratusza. 
 
 
- "Jeśli mieszkańcy mają potrzebę bycia przy grobach swoich bliskich i mogą odłożyć to na czas późniejszy, to bardzo serdecznie o to prosimy" - czytamy w informacji grudziądzkiego Ratusza do mieszkańców Grudziądza.   
 
W sytuacji gdyby na cmentarzach pojawiło się zbyt wielu mieszkańców, zagrażających sobie wzajemnie pod względem bezpieczeństwa epidemiologicznego, poszczególne cmentarze będą zamykane na okres świąteczny.  
 
- "Chcąc tego uniknąć, prosimy o rozważne podejście do sprawy w kwestii odwiedzania grobów swoich bliskich na grudziądzkich cmentarzach" - informuje Ratusz.  
                                                                                   
Komunikat ten kieruje do mieszkańców Prezydent Grudziądza Maciej Glamowski, Ksiądz Kanonik Dariusz Kunicki, Pastor Karol Niedoba, Ksiądz Kanonik Zbigniew Gański.