joomla templates top joomla templates template joomla

Dzieci mają chodzić głodne? Pytają rodzice. Ogromne, ponad 40-procentowe podwyżki cen obiadów w szkołach w Grudziądzu. Nie brakuje natomiast pieniędzy dla spółek sportowych

R.Ż/eSerwis.info; fot: Archiwum włącz . Opublikowano w Grudziądz wiadomości

Podwyżki obiadów w grudziądzkich szkołach niemal o połowę. Taka informacja została przekazana rodzicom w placówkach edukacyjnych w Grudziądzu. To efekt przyjętego przez radnych Platformy Obywatelskiej, Obywatelskiego Grudziądza oraz SLD nowelizacji budżetu, w której odcina się dofinansowanie na tego typu cele. 
 
 
- „Szanowni państwo z dniem 1 listopada wzrasta stawka za obiady. Uczeń 4,99 zł (wcześniej 3,50 zł). Prosimy powiadomić rodziców, aby niezwłocznie dokonali dopłaty do nowej kwoty. Informacje otrzymaliśmy w dniu dzisiejszym od dyrektora Wydziału Edukacji Urzędu Miejskiego w Grudziądzu” – taka informacja została przekazana rodzicom grudziądzkich szkół. 
 
 
Łącznie jedno dziecko rocznie zapłaci więcej około 270 zł, dla rodziców mających dwoje i więcej dzieci będzie to oczywiście wielokrotność tej sumy. 
 
- Do tej pory stawka za obiady wynosiła 3,50 zł, po podwyżce będzie to 4,99 zł. a więc  ponad 40% więcej. Średni miesięcznie za 18 dni kosz wyżywienia wynosił 63 zł, po zmianach będzie to około 90 zł - 
 
Nie jest to jednak jedyna podwyżka jaka czeka  rodziców w najbliższym czasie, kolejne to opłaty za śmieci, wodę, przejazdy komunikacja miejską, opłaty za parkowanie i wiele innych opłat, których nie wszyscy są świadomi, tak jak to miało miejsce w przypadku obiadów szkolnych. 
 
Jakie jeszcze niespodzianki czekają mieszkańców? 
 
Brakuje pieniędzy na obiady dla dzieci, nie brakuje natomiast na finansowanie deficytowych spółek sportowych, o czym na dzisiejszej sesji rozmawiali radni - o czym w osobnym materiale. 
 
Z jednej strony podnoszone są kolejne opłaty dla mieszkańców Grudziądza, z drugiej strony opozycja zauważa, że nie widać oszczędności w samym samorządzie - o czym mówili radni opozycji na ostatniej nadzwyczajnej sesji Rady Miejskiej.