joomla templates top joomla templates template joomla

Czy na sprzedaż udziałów w Wodociągach mieszkańcy Grudziądza powinni wyrazić zgodę w referendum? Opozycja przypomniała Maciejowi Glamowskiemu jego własny postulat kiedy ten był w opozycji

R.Ż/eSerwis.info; fot: Agencje/eReporter24.pl włącz . Opublikowano w Grudziądz wiadomości

Radni opozycji przypomnieli prezydentowi Maciejowi Glamowskiemu, że kiedy był radnym, a prezydentem Robert Malinowski Prezydentem to sam kwestionował sprzedaż udziałów w MWiOŚ. Pytał wtedy mieszkańców, czy tak poważna decyzja nie powinna być wyrażona przez mieszkańców Grudziądza w formie referendum. Teraz Prezydent Grudziądza sam rozważa takie pozyskanie środków. 
 
 
Jeszcze nieco ponad rok temu Maciej Glamowski mówił, że środki pozyskane z Polskiego Funduszu Rozwoju ze sprzedaży udziałów MWiOŚ:
 
- Powinny być spożytkowane na inwestycje i rozwój -
 
Teraz Prezydent Maciej Glamowski, który swojego czasu krytykował Prezydenta Roberta Malinowskiego za chęć spożytkowania takich środków właśnie na „oddłużenie” sam proponuje teraz takie rozwiązanie. 
 
 
W trakcie ostatniej nadzwyczajnej sesji Rady Miejskiej przypomnieli mu o tym radni Prawa i Sprawiedliwości, którzy również zwrócili uwagę na to, że:
 
- „Kiedy Maciej Glamowski był radnym proponował referendum w tej sprawie -
 
Teraz jak mówią radni PiS oni muszą to Prezydentowi przypominać, bo on o tym zapomniał. Faktycznie sonda z pytaniem czy tego typu operacja finansowa z Funduszem Rozwoju ma podlegać decyzji Mieszkańców Grudziądza nadal widnieje w internecie.. W sondzie przygotowanej swojego czasu przez radnego Macieja Glamowskiego czytam: 
 
- „Miasto rozważa sprzedaż do 49% udziałów w grudziądzkich Wodociągach za 30 mln zł. Ten nasz wspólny, komunalny majątek wart jest ok. 300-350 mln zł. Czy tak ważną decyzję dla Grudziądza i grudziądzan powinniśmy podejmować wspólnie w drodze referendum? Moim zdanie TAK! Nic o nas bez nas! Zapraszam do udziału w sondzie!”
 
Dokładnie takie pytanie ukazało się na profilu Macieja Galmowskiego 28 listopada 2017 roku. 
 

 
Pod wspomnianym postem na fb, pojawiło się bardzo dużo komentarzy, w tym jak się wydaje w przeważającej większości negatywnie oceniających inicjatywę sprzedaży przez ówczesne władze Grudziądza.
 
Czy obecny prezydent zrealizuje swój własny postulat z czasów kiedy był w opozycji do Platformy Obywatelskiej? 
 
 
W komentarzach czytamy (pisownia oryginalna): 
 
- Można powiedzieć tak, dziś Wodociągi, jutro Opec a pojutrze ? pytanie podstawowe, na co będą, przeznaczone te wpływy do Budżetu Miasta?
 
- Mieszkańcy powinni decydować o sprawach dotyczących miasta. Nie zgadzam się decydowanie sprzedaży bez referendum
 
- Opchnąć jak najbardziej jestem na TAK ale za 350 000 000 zł a nie za 30 000 000 zł.
 
- Nie zgadzam się NA Wyprzedaż Wodociągów Grudziądzkich To JEST Nasze Wspólne Dobro Weto. 
 
- Panie Radny Glamowski tak broni pan naszego miasta niech pan rzuci temat aquaparku w naszym mieście to była by inwestycja i mieszkańcy mieli by radość a nie jeździć po innych miastach Kwidzyn ma świecie ma a my co mamy nic basen z czasów komuny