joomla templates top joomla templates template joomla

Czy przejazd mostem na A1 powinien być darmowy? Dzisiaj mieszkańcy Grudziądza i dojeżdżający z okolicznych miejscowości muszą za przejazd płacić. Na moście grudziądzkim w szczycie często tworzą się korki

Agencja Informacyjna eReporter24.pl włącz . Opublikowano w Grudziądz wiadomości

 
W sprawie zniesienia opłaty za przejazd odcinkiem autostrady A1 na odcinku pomiędzy dwoma brzegami Wisły w Grudziądzu skierował pytanie w trakcie sesji radny Krzysztof Kosiński. Za przejazd mostem nie płacą chociażby mieszkańcy Torunia, co daje możliwość darmowego przejazdu dodatkowym mostem mieszkańcom tego miasta. W Grudziądzu mieszkańcy, czy dojeżdżający do Grudziądza muszą płacić.
 
Ciekawą inicjatywę w trakcie sesji Rady Miejskiej zgłosił Radny Krzysztof Kosiński, który skierował pytanie i jednocześnie prośbę o zniesienie opłaty na odcinku autostradowy A1 pomiędzy Grudziądzem a Nowymi Marzami, a dokładniej na odcinku łączącym dwa brzegi Wisły. 
 
 
- „Most znajdujący się niemal z granicach administracyjnych miasta jest płatny, a zniesienie samej opłaty może odciążyć w części most kolejowo-drogowy w centrum Grudziądza, gdzie często w godzinach szczytu tworzą się korki” - sugerował radny.
 
Radny spytał, czy miasto do tej pory starało się o zniesienie takiej opłaty, czy jest to w ogóle możliwe. Do petycji Krzysztofa Kosińskiego dołączył się kolejny radny Piotr Rohde, z nieco bardziej rozszerzona propozycją. Radny Obywatelskiego Grudziądza zaapelował wręcz o to, aby Państwo wykupiło odcinek autostrady pomiędzy Grudziądzem, a Toruniem co by umożliwiło darmowy dojazd tym odcinkiem autostrady.
 
 
- „Wiem, ż Toruń swojego czasu starał się o taki darmowy przejazd, może inicjatywa wspólna Grudziądza, Torunia czy Lisewa by zachęcił do wykupu odcinka autostrady aby umożliwić darmowy przejazd odcinkiem pomiędzy Toruniem, a Grudziądzem” - mówił radny Piotr Rohde.
 
O ile inicjatywa wykupu całego odcinka drogi wydaje się mało realna ze względu na koncesje jakie Państwo wydało w tym zakresie, a przede wszystkim koszty z tym związane, o tyle darmowy przejazd samym mostem może być uzasadniony, ze względu chociażby na często korki na moście w Grudziądzu. Wiele osób dojeżdża czy do pracy czy do punktów usługowych, a korki szczególnie w godzinach szczytu nie są rzadkością i są uciążliwe.