joomla templates top joomla templates template joomla

Czy rozpocznie się w końcu remont sieci tramwajowej w kierunku Rządza? Zwiększono kwotę dofinansowania o ponad 10 mln zł. Do tej pory w przetargach oferty były wyższe niż założona kwota

Agencja/eReporter24; info: UM, Grudziądz; fot: Agencja/eReporter24 włącz . Opublikowano w Grudziądz wiadomości

 
Zarząd Województwa podjął decyzję o zwiększeniu o ponad 10 mln zł kwoty wsparcia na modernizację sieci tramwajowej. W przetargach jakie ogłosiło miasto do tej pory oferty znacząco odbiegały od kwoty jaką przeznaczono na tą inwestycję w związku z czym zabiegano o zwiększenie dofinansowania.
Jak informuje Urząd Miejski w Grudziądzu.
 
- "Dzięki staraniom Prezydenta Macieja Glamowskiego oraz Senatora Ryszarda Bobera Zarząd Województwa Kujawsko-Pomorskiego podjął decyzję o zwiększeniu o ponad 10 mln zł kwoty wsparcia dla realizacji modernizacji sieci tramwajowej" - czytamy w komunikacie.
 
 
 
Tymczasem od kilku miesięcy Gmina Miasto Grudziądz nie może doprosić się obiecanej kwoty za zakup dwóch karetek i remont izolatorium w Grudziądzu. Pomimo wielu zapewnień obiecane pieniądze z 3 miesięcznym opóźnieniem wciąż nie trafiły na konto Miasta.
 
W ramach modernizacji sieci tramwajowej przebudowane zostaną ulice: Toruńska, Chełmińska wraz z torowiskiem oraz torowisko do pętli na Rządzu z wyłączeniem odcinków które były modernizowane w poprzednich latach. Zakupione zostaną również nowe niskopodłogowe wozy tramwajowe.
 
Dzięki pozyskanemu wsparciu w najbliższych tygodniach zostaną rozstrzygnięte przetargi i wyłonieni wykonawcy. Ta ważna dla miasta, największa od lat inwestycja ruszy jeszcze w tym roku.
 
Przypomnijmy, że na realizację tego zadania miasto otrzymało w ubiegłym roku rekordowe dofinansowanie ze środków unijnych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego w wysokości blisko 88 mln zł. Wartość całego projektu szacowana jest na około 144 mln zł.