joomla templates top joomla templates template joomla

Czy w Grudziądzu powstanie "PSIA DOLINA", bezpieczne miejsce zabawy dla psów i ich właścicieli? Zdecydują o tym mieszkańcy w głosowaniu GBO

info: UM/Grudziądz; fot: społeczenstwo.com.pl włącz . Opublikowano w Grudziądz wiadomości

 
Czy w Grudziądzu powstanie wybieg dla psów? Wszystko zależy od głosów mieszkańców i tego czy poprą taki projekt w ramach Grudziądzkiego Budżetu Obywatelskiego. W treści prezentujemy bardzo ciekawą i estetyczną, ale przykładową koncepcję wybiegu przedstawioną w portalu spoleczenstwo.com.pl.

Zgodnie z projektem zgłoszonym w GBO wybieg dla psów będzie na ogrodzonej działce. Ogrodzenie ma być wykonane z paneli zgrzewanych, wysokości 153cm, lakierowanych proszkowo na kolor grafit.
 
 
Na terenie wybiegu mają być zamontowane urządzenia przeznaczone do toru przeszkód dla psów w systemie drewnianym. Montaż na kotwach stalowych, zabetonowanych w gruncie.
 
 
Dodatkowym wyposażeniem na wybiegu będą tablica z regulaminem oraz pojemnik na odchody z zasobnikiem na worki foliowe wykonane w konstrukcji stalowej.
 
 
W uzasadnieniu projektu możemy przeczytać, że właściciele czworonogów w Grudziądzu pomimo dużej powierzchni zielonej miasta nie mają możliwości zapewnienia swoim zwierzętom rozrywki i ruchu. Puszczanie psa luzem stwarza zagrożenie dla otoczenia a także dla samego zwierzęcia. Psia Dolinka może to zmienić, zapewniając ruch i rozrywkę dla psów a także wypoczynek i relaks dla ich właścicieli.
 
Wspomniany wybieg ma się znajdować na terenie Osady Grud na os Strzemięcin.