joomla templates top joomla templates template joomla

"Dają słowo honoru, że Szpital będzie oddłużony" mówił Kosiniak-Kamysz w zeszłym roku, teraz ponownie obiecał oddłużenie Szpitala. Kandydat na Prezydenta RP spotkał się z mieszkańcami Grudziądza

R.z/eGrudziadz.pl. fot/video Agencja/eReporter24 włącz . Opublikowano w Grudziądz wiadomości

 
Władysław Kosiniak Kamysz, kandydat Koalicji Polskiej i PSL na Prezydenta RP gościł w Grudziądzu, gdzie przy boku Prezydenta Macieja Glamowskiego, a także senatora Ryszarda Bobera i innych posłów PSL i Kukiz’15 otworzył biuro parlamentarne, a także biuro Obywatelskiego Grudziądza mieszczące się w tym samym miejscu. 
 
Po oficjalnym otwarciu biura Senatora RP Ryszarda Bobera Władysław Kosiniak-Kamysz na wiecu wyborczym na Rynku Głównym w Grudziądzu zachęcała do oddania głosu na jego osobę. Po wystąpieniu kandydata Koalicji Polskiej odpowiadał na pytania pracy i mieszkańców zgromadzonych na Rynku. 
 
 
Jedno z pytań jakie padło do kandydata Koalicji Polskiej na Prezydenta RP dotyczyło sytuacji grudziądzkiego Szpitala, a dokładniej obietnicy złożonej niespełna rok temu w trakcie kampanii w wyborach parlmentarnych. 
 
- „Pan i senator obiecywali, że dają słowo honoru, że Szpital będzie oddłużony” - padło pytanie w stronę kandydata.
 
Od czasu wyborów do sejmu i senatu sytuacja grudziądzkiego szpital nie uległa polepszeniu, placówka nadal jest zadłużona, a jego sytuacja wciąż nie jest uregulowana, odroczona została tylko w czasie. Kandydat zapewniał, że złożono w tej sprawie ustawy.   
 
- „Wszystkie ustawy są złożone, została złożona ustawa przez Klub Koalicji Polskiej  podnosząca finansowanie służby zdrowia do 6,8 PKW. Wskazaliśmy źródła finansowania w tym składkę rentową,  które miało być przeznaczone na oddłużenie” -
 
 
Kandydat PSL ponownie zapewnił, że „oddłuży szpital w Grudziądzu”, kandydat wezwał również Marszałek Witek, aby poddała pod obrady ustawę, którą PSL złożyło w sejmie. W ciągu ostatnich 5 lat nastąpił jednak zdecydowany wzrost wydatków na ochronę zdrowia o ponad 30 mld zł wzrósł budżet , tyle przybyło w systemie i ta kwota wciąż rośnie, jednocześnie szpitale zadłużają się nadal pomimo zastrzyku gotówki. 
 
Na pytanie jaką role w tym procesie powinien spełniać marszałek województwa odpowiedział, co bardzo często jest podnoszone przez grudziądzkich radnych, a nawet samego prezydenta Grudziądza odpowiedział, że: 
 
- „Marszałek województwa nie jest organem założycielskim dla Szpitala i nie może finansować procedur leczniczych poza Szpitalami, których jest właścicielem. Marszałek Województwa nie jest organem założycielskim dla Szpitala w Grudziądzu, a miasto nie jest samodzielnie samo sobie poradzić” - mówił Władysław Kosiniak-Kamysz.
 
Jeden z rolników zadał pytanie kandydatowi Koalicji Obywatelskiej dotyczące możliwości zakupu ziemi przez rolników emerytowanych, a dokładnie braku możliwości takiego zakupu po przekazaniu gospodarstwa młodszemu pokoleniu.
 
- „Gospodarstwo przekazałem synowi, przeszedłem na emeryturę. Nie mogę sobie ziemi kupić” -  mówił rolnik
 
 
Władysław Kosiniak-Kamysz w odpowiedzi zaczął, że:
 
- „Polską rządzi PiS a prezydentem jest Andrzej Duda” - mówił.
 
Kandydat na prezydenta opisał cały proces przekazywania ziemi, a także o tym, że to wymaga zmiany, na co rolnik zdecydowanie zaprotestował: 
 
- „To nie jest od dzisiaj to było od dawna, za waszych rządów” - mówił.
 
Władysław Kosiniak-Kamysz zachęcał również na Rynku w Grudziądzu do udziału w rządowym akcji pobudzającej frekwencję  „Bita o wozy strażackie”. Przy czym kandydat PSL na prezydenta mówił to z nadzieję, że wysoka frekwencja pomoże w uzyskaniu przez niego dobrego wyniku w wyborach. 
 
- „Chciałbym aby ta frekwencja wpłynęła na mój wynik wyborczy” - mówił Kosiniak-Kamysz.