joomla templates top joomla templates template joomla

Dla osób chcących się zaszczepić powstała całodobowa i bezpłatna infolinia pod numerem telefonu 989

info: UM/Grudziądz; fot: pixabay.com włącz . Opublikowano w Grudziądz wiadomości

 
Pod koniec grudnia rozpoczęły się szczepienia przeciwko COVID-19. Szczepionki w pierwszej kolejności trafiły do personelu placówek ochrony zdrowia z tzw. grupy 0. Od jutra ruszy rejestracja dla seniorów.
 
Od 15 stycznia rusza rejestracja na szczepienia przeciw COVID-19 dla seniorów, którzy skończyli 80 lat. Natomiast od 22 stycznia zarejestrować się będą mogły osoby powyżej 70. roku życia. Szczepienia dla zarejestrowanych seniorów rozpoczną się 25 stycznia.
 
 
Procesu rejestracji można dokonać na trzy sposoby: telefonicznie, internetowo oraz w wyznaczonych punktach szczepień. Dla osób chcących się zaszczepić powstała całodobowa i bezpłatna infolinia pod numerem telefonu 989. Do rejestracji wymagany będzie numer PESEL oraz numer telefonu komórkowego. Mieszkaniec będzie poproszony o wybranie terminu oraz miejsca szczepienia. Potwierdzenie dotyczące wizyty otrzyma za pośrednictwem wiadomości sms.
 
Drugą możliwością jest rejestracja w konkretnych punkcie szczepień. Wykaz punktów szczepień dostępny jest na stronie: https://www.gov.pl/web/szczepimysie/punkty-szczepien. W Grudziądzu wyznaczono aktualnie 9 punktów - WYKAZ PUNKTÓW.
 
Natomiast trzecia opcja to e-rejestracja dostępna na stronie pacjent.gov.pl.
 
Na terenie całego kraju działa też bezpłatna, całodobowa infolinia wyjaśniająca wątpliwości ws. szczepień 989, dla osób dzwoniących z zagranicy +48 22 62 62 989. Wszelkie informacje dotyczące szczepień są również na bieżąco aktualizowane na stronie
 
https://www.gov.pl/web/szczepimysie/.