joomla templates top joomla templates template joomla

"Dłubali, dłubali i wydłubali .. biblioteczkę" w pniu starego drzewa, przeznaczonego początkowo do wycinki, w Parku Miejskim w Grudziądzu

info: MORiW; fot: MORiW, Maureska włącz . Opublikowano w Grudziądz wiadomości

 
W pniu uschłego, starego drzewa w parku, które miało być początkowo wycięte, powstała biblioteczka. Projekt zrealizowano w ramach programu "Tu mieszkam, tu zmieniam EKO".
 
 
Nietypowa inicjatywa realizowana w Parku Miejskim w Grudziądzu dobiegła końca. W pniu starego drzewa rzeźbiarz Piotr Jakubowski wyrzeźbił magiczną szafkę na książki.
 
 
Projekt zrealizowano według projektu Magdalena Biernat grudziądzkiej architektki krajobrazu inspirowanej pomysłem syna Igora, a sfinansowała go Fundacja Santander Bank Polska W ramach programie "Tu mieszkam, tu zmieniam EKO".
 
 
- „Wierzymy, że będzie to magiczne miejsce na mapie Grudziądza. Na razie jednak, ze względu na koronawirusa nie możemy zapełnić półek książkami... Zapraszamy jednak na spacer po parku i podziwianie naszej biblioteczki, która ma przypominać, że każde drzewo jest ważne, i nawet to martwe nie musi być odpadem, bo może mieć drugie życie” – czytamy na stronie MORiW.