joomla templates top joomla templates template joomla

Droga do Gaci zostanie wyremontowana. Niemal 7 mln na drogi w pierwszych programach z Funduszu Dróg Samorządowych trafiłlo na teren powiatu grudziadzkiego

R.Ż/eGrudziadz.pl; info: Wojewoda, fot: google włącz . Opublikowano w Grudziądz wiadomości

Pierwsze pieniądze z nowoutworzonego Funduszu Dróg Samorządowych przeznaczono na poprawę infrastruktury drogowej. Wśród 34 umów są również umowy dotyczące powiatu i gminy Grudziądz. 
 
 
W poniedziałek w Kujawsko-Pomorskim Urzędzie Wojewódzkim w Bydgoszczy Wojewoda Kujawsko-Pomorski Mikołaj Bogdanowicz podpisał z przedstawicielami jednostek samorządu terytorialnego w województwie umowy o dofinansowanie zadań w ramach Funduszu Dróg Samorządowych. 
 
 
W uroczystości wzięli udział m.in.: minister rolnictwa i rozwoju wsi Jan Krzysztof Ardanowski, senator RP Andrzej Mioduszewski, posłanka Joanna Borowiak, wiceminister inwestycji i rozwoju Anna Gembicka, a także samorządowcy.
 
 
Podpisano łącznie 34 umowy w tym na inwestycje drogowe w gminie i powiecie Grudziądzkim. W gminie powiecie Grudziądzkim środki przeznaczone zostały na dwie inwestycje, łącznie 5,7 mln zł. W tym na:
 
- przebudowę i rozbudowę drogi powiatowej nr 1388C Łasin- Mędrzyce- Lisnowo. Kwota dofinansowania: 3 000 000 zł. -
 
- przebudowę drogi powiatowej nr 1378 Grudziądz- Gać. Kwota dofinansowania: 2 707 252 zł -
 
Na terenie powiatu grudziądzkiego środki trafiły również do Miasta i Gminy Łasinna:
 
- Przebudowa ulicy Podmurnej, części ulicy Kościuszki i Radzyńskiej w Łasinie. Kwota dofinansowania 857 874 zł.
 
 
 
To pierwsze umowy o dofinansowanie w ramach FDS, nowego instrumentu wspierania budowy czy rozbudowy, przebudowy i remontów dróg powiatowych i gminnych. Łączna wartość dofinansowania z FDS zadań, dla których podpisywane są umowy to 53 mln złotych.