joomla templates top joomla templates template joomla

Dwóch uczniów grudziądzkiej budowlanki zakwalifikowało się do finału centralnego Turnieju Budowlanego „Złota Kielnia”

info: UM, Grudziądz włącz . Opublikowano w Grudziądz wiadomości

W zeszłą sobotę odbyły się eliminacje okręgowe 49. edycji Turnieju Budowlanego „Złota Kielnia”. Grudziądzką budowlankę reprezentowało ośmiu uczniów klas trzecich Branżowej Szkoły I stopnia.
 
 
11 stycznia 2020 roku odbyły się eliminacje okręgowe XLIX edycji Turnieju Budowlanego „Złota Kielnia”. Z Zespołu Szkół Budowlanych i Plastycznych w Grudziądzu wystartowało ośmiu zawodników.
 
Początki turnieju sięgają roku 1971. Uczniowie Zasadniczych Szkół Zawodowych, kształcący się w zawodach budowlanych, mają możliwość uczestnictwa w ogólnokrajowej rywalizacji w turniejach sprawdzających ich wiedzę zawodową i umiejętności praktyczne w wyuczonym zawodzie.
 
 
W turnieju „Złota Kielnia" sprawdzają swoją wiedzę adepci w następujących kwalifikacjach: montaż systemów suchej zabudowy (B.05), wykonywanie robót malarskich-tapeciarskich (B.06), wykonywanie robót posadzkarsko-okładzinowych (B.07), wykonywanie robót związanych z montażem i remontem instalacji sanitarnych (B.09), wykonywanie robót dekarskich (B.12) oraz wykonywanie robót murarskich i tynkarskich (B.18).
Do finału centralnego zakwalifikowało się dwóch uczniów grudziądzkiej budowlanki – Paweł Laskowski oraz Adam Sołtysik z IIIa BS. Uzyskali oni doskonałe wyniki w zawodzie monter suchej zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie – kwalifikacja B.06 – wykonywanie robót malarsko - tapeciarskich.
 
Finał centralny turnieju „Złota Kielnia” odbędzie się w dniach 4–7 lutego 2020 roku na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich w ramach Targów Budownictwa „BUDMA 2020” w Poznaniu.