joomla templates top joomla templates template joomla

Działacze grudziądzkiej Konfederacji zachęcali posła Tomasza Szymańskiego, aby zagłosował przeciwko zmianom ustawowym dotyczącym bezkarności urzędników w trakcie pandemii

Agencja/eReporter24; video: Agencja/eReporter24; fot: nadesłane włącz . Opublikowano w Grudziądz wiadomości

 
Działacze Konfederacji w tym Bartosz Iwicki z Konfederacji Korony Polskiej w Toruniu i współzałożyciel klubu Konfederacji w Grudziądzu oraz Marcin Łasiński prezes okręgu toruńskiego Partii Wolność i założyciel klubu Konfederacji w Grudziądzu, zaprezentowali stanowisko dotyczace zmian ustawowych mających doprowadzić do zdjęcia odpowiedzialności urzędniczej za błędne decyzje związane z działaniami w trakcie pandemii koronawirusa.
 
- „Spotykamy się aby bić na alarm, ponieważ na najbliższym posiedzeniu sejmu wraca temat ustawy bezkarność plus” - mówił w trakcie konferencji prasowej Bartosz Iwicki.
 
Zdaniem polityków forsowane regulacje są zbyt szerokie i mogą prowadzić do bezkarności w wielu przypadkach, a także mogą prowadzić do nadużyć. Dodatkowo w prawie już obecnie występuje ich zdaniem możliwość "zdjecia odpowiedzialności" w sytuacjach "wyższej konieczności" i dlatego nie potrzeba dodatkowych przepisów w tym zakresie.
 
 
- „ Art. 10d. Nie popełnia przestępstwa, kto w celu przeciwdziałania COVID-19 narusza obowiązki służbowe lub obowiązujące przepisy, jeżeli działa w interesie społecznym i bez naruszenia tych obowiązków lub przepisów podjęte działanie nie byłoby możliwe lub byłoby istotnie utrudnione” – to ten przepis budzi kontrowersje Konfederatów i szerzej opozycji, a dokładnie zakres działań jakie może on obejmować i to, że jest zbyt mało konkretny 
 
- „Zmiany ustawy dotyczącej COVID-19 został skrytykowany przez praktycznie wszystkie środowiska polityczne, ale również środowiska prawnicze” - mówi Marcin Łasiński.

Konfederacja podobne konferencje zwołała w całej Polsce, działacze swoje kroki skierowali w tym dniu do biur poselskich w tym do posłów PiS, aby zachęcać ich do głosowania przeciwko. W Grudziądzu lokalni działacze udali się do biura Platformy Obywatelskiej, aby namawiać posła Tomasza Szymańskiego do oddania głosów przeciwko tej regulacji. Jak zapewnia prezes okręgu toruńskiego Partii Wolność Marcin Łasiński:
 
- „Poseł Tomasz Szymański potwierdził, że będzie głosował tak jak wcześniej, czyli przeciwko tej regulacji” -