joomla templates top joomla templates template joomla

Dwie grudziądzkie szkoły wśród najlepszych w kraju. Ekonomik i II LO znalazły się w rankingu miesięcznika "Perspektywy"

info: Urząd Miasta, Grudziądz; info: Perspektywy.pl; fot: facebook/II LO włącz . Opublikowano w Grudziądz wiadomości

 
Dwie szkoły znalazły się w rankingu najlepszych techników i liceów w kraju. II LO im. Króla Jana II Sobieskiego znalazło się na 291 pozycji na 500 sklasyfikowanych liceów natomiast Technikum w ZSE im. prof. Oskara Langego zajęło 38 miejsce spośród 50 szkół w rankingu techników.
 
2 grudziądzkie szkoły znalazły się w rankingu miesięcznika „Perspektywy”. Wśród najlepszych techników w Polsce jest Technikum w Zespole Szkół Ekonomicznych, natomiast wśród liceów - II Liceum Ogólnokształcące.
 
 
 
Kapituła konkursu uwzględniła dane 2195 liceów ogólnokształcących i 1744 techników, które spełniły tzw. kryterium wejścia: maturę w maju 2017 r. zdawało w nich minimum 12 maturzystów, a wyniki średnie z języka polskiego i matematyki, zdawanych obowiązkowo, były nie niższe niż 0,75 średniej krajowej.
 
Oceniano sukcesy w olimpiadach, wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych oraz z przedmiotów dodatkowych. W przypadku liceów uwzględnione zostały również osiągnięcia w olimpiadach międzynarodowych, a przy technikach - wyniki egzaminu zawodowego.
 
Na 300 techników z całej Polski na 38. miejscu znajduje się technikum w Zespole Szkół Ekonomicznych. Z kolei na 291. miejscu (na 500 szkół) znalazło się II Liceum Ogólnokształcące.