joomla templates top joomla templates template joomla

Fundacji Santander przekaże 7 tys. zł na na wykonanie biblioteczki w wydrążonym pniu drzewa w Parku Miejskim. Celem projektu jest zagospodarowanie drzew przeznaczonych do wycięcia

info: UM/Grudziądz włącz . Opublikowano w Grudziądz wiadomości

Drzewo w Parku Miejskim zostanie uratowane przez wycinką. W uschniętym pniu drzewa postanie ogólnodostępna biblioteczka dla mieszkańców. MORiW otrzymał dofinansowanie na ten cel.
 
 
Miejski Ośrodek Rekreacji i Wypoczynku otrzymał dofinansowanie w wysokości 7.000 zł z Fundacji Santander na działania proekologiczne. Fundacja w ramach programu „Tu mieszkam, tu zmieniam ECO” przekaże środki na wykonanie biblioteczki w wydrążonym pniu drzewa w Parku Miejskim.
 
 
Celem projektu jest zagospodarowanie drzewa, które z powodu uschnięcia przeznaczone zostało do wycięcia. Trzeba też podkreślić, że rośliny te są niezwykle ważne w miejskim ekosystemie i nawet uschnięte drzewo nie jest odpadem, a może zostać w krajobrazie miasta i dalej służyć mieszkańcom.
 
Projekt biblioteczki wykonała grudziądzka architektka krajobrazu Magdalena Biernat, zaś prace wykona artysta rzeźbiarz Piotr Jakubowski. Pierwsze książki do biblioteczki zobowiązali się zebrać i dostarczyć pracownicy grudziądzkiego oddziału Santander Bank. Biblioteczka działać będzie na zasadzie bookcrossingu. Mieszkańcy będą mogli korzystać z książek znajdujących się w biblioteczce, a także zostawiać swoje do wymiany z innym czytelnikami.