joomla templates top joomla templates template joomla

GPP zaprezentowała koncepcję nowego Inkubatora Przedsiębiorczości, który ma stanąć u zbiegu ul. Toruńskiej i al.23 Stycznia. Jego realizacja uzależniona jest od uzyskania dofinansowania

info: Urząd Miasta, Grudziądz włącz . Opublikowano w Grudziądz wiadomości

Grudziądzki Park Przemysłowy przygotowuje koncepcje budowy nowego Inkubatora Przedsiębiorczości. Budynek miałby stanąć u zbiegu ul. Toruńskiej i al.23 Stycznia. Jego realizacja uzależniona jest od uzyskania dofinansowania.
 
 
Regionalny Program Operacyjny WKP zakłada ogłoszenie w najbliższym czasie konkursu z zakresu tworzenia i rozwoju infrastruktury biznesowej  w postaci budowy kolejnego inkubatora przedsiębiorczości. Termin składania wniosków o dofinansowanie wyznaczono w harmonogramie do 15 października 2019 roku.
 
 
GPP przygotowuje się do startu w tym konkursie. Spółka realizująca zadanie własne gminy – wspieranie przedsiębiorczości prowadzi do tej pory m.in. dwa Inkubatory przy ul. Waryńskiego. 
 
 
Jeden mieszczący się w obiekcie byłej zakładowej straży pożarnej Stomilu składa się głównie z biur. Drugi mieści się w hali przemysłowej i składa się z 5 pracowni o powierzchni od 151 do 727 m kw przeznaczonych pod działalność przemysłowo – usługowo – magazynową. Obecnie w I Inkubatorze jest jedno wolne biuro.
 
 
Po analizie wielu lokalizacji pod nowy projekt w centrum zainteresowani GPP jest nieruchomość należąca do PSS Społem znajdująca się przy ul. Toruńskiej i al.23 Stycznia. Miejska Spółka rozpoczęła już współprace w tym zakresie z PSS Społem. Strony podpisały wstępna umowę. Zakup nieruchomości uzależniona jest od pozyskania przez GPP dofinansowania.
 
 
Nieruchomość o łącznej powierzchni 2889 metrów kwadratowych składa się z czterech działek. Koncepcja zakłada budowę czterokondygnacyjnego obiektu biurowo – usługowego o powierzchni 3 727 metrów kwadratowych wraz z parkingiem i towarzyszącą infrastrukturą. W sumie ma tu powstać 36 biur o powierzchni od 29 do 64 metrów kwadratowych. Obiekt ma zostać wyposażony w profesjonalną sale=ę konferencyjną dla 200 osób wraz z zapleczem gastronomicznym. 
 
 
 
Inwestycja uzależniona jest od przyznania dofinansowania. Wiele szczegółów uzależniona jest również od zakresu, jaki będzie przewidywał konkurs.
 
 
W przypadku realizacji tej inwestycji uda się uporządkować nieruchomość leżącą w centrum miasta, na której dziś znajduje się parking i ogródek gastronomiczny ale również zbudować nową kompleksową ofertę wsparcia w atrakcyjnym miejscu dla rozpoczynających swoją działalność. Obowiązywać miałyby preferencyjne ceny wynajmu, funkcjonować m.in. wirtualne biuro, salki na spotkania, szkolenia itp. 
 
Obecnie Grudziądzki Park Przemysłowy przygotowuje dokumentację związaną z budową Inkubatora.