joomla templates top joomla templates template joomla

Grudziądz otrzymał 8,4 mln bezzwrotnych środków obiecanych przez Rząd w kampanii wyborczej z Funduszu Inwestycji Lokalnych. Środki będą przeznaczone na wkład własny budowy dróg i na rozbudowę SP 4

Agencja Informacyjna eReporter24.pl włącz . Opublikowano w Grudziądz wiadomości

 
Miasto Grudziądz otrzymało ponad 8,4 mln zł z rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Pieniądze te mogą być przeznaczone na finansowanie wydatków majątkowych.
 
W pierwszej kolejności środki zostaną przeznaczone np. na zabezpieczenie wkładu własnego do realizowanych (w ramach Funduszu Dróg Samorządowych) inwestycji drogowych oraz sfinansują kolejne wydatki związane z rozbudową Szkoły Podstawowej nr 4.
 
 
Rządowy Fundusz Inwestycji Lokalnych to środki przeznaczone na dotacje dla gmin, powiatów i miast, w wysokości od 0,5 mln zł do aż ponad 93 mln. Łącznie w skali całego kraju aż 6 miliardów złotych (5 mld dla gmin i miast na prawach powiatu i 1 mld dla powiatów ziemskich). W sytuacji gdy wiele gmin i powiatów boryka się z trudnościami finansowymi, dostęp do wielkiego rządowego programu wsparcia inwestycji to tzw. Tarcza dla samorządów.
 
Kwoty dotacji dla poszczególnych samorządów wynikają z relacji wydatków majątkowych i zamożności gmin i powiatów. Źródłem finansowania projektu jest Fundusz COVID-19. Wsparcie jest bezzwrotne.
 
Środki przekazane przez rząd będzie można wykorzystać na bliskie ludziom inwestycje, m.in. remonty szkół i przedszkoli, inwestycje w wodociągi i kanalizację, budowę żłobków, drogi – a także inne niezbędne lokalnie działania.