joomla templates top joomla templates template joomla

W ramach Grudziądzkiej Akademii Cyfrowej odbędą się szkolenia dla 180 mieszkańców Grudziądza. Celem projektu jest podniesienie i rozwijanie kompetencji cyfrowych

info: UM/Grudziądz; fot/video: Agencja/eReporter24 włącz . Opublikowano w Grudziądz wiadomości

 
Rozwój w coraz większym stopniu zależy od dostępu do wiedzy oraz innowacyjnych rozwiązań. W każdym z tych elementów ważną rolę odgrywa technologia. Dlatego grudziądzanie będą mieli możliwość zdobycia i pogłębienia swoich umiejętności korzystania z Internetu w ramach mikroprojektu „Grudziądzka Akademia Cyfrowa”. 
 
Urząd Miejski w Grudziądzu rozpoczyna realizację mikroprojektu, którego celem jest podniesienie i rozwijanie kompetencji cyfrowych dorosłych mieszkańców Grudziądza, by w większym stopniu korzystali oni z usług świadczonych drogą elektroniczną w życiu zawodowym i prywatnym. Grudziądzka Akademia Cyfrowa to cykl bezpłatnych szkoleń obejmujących różne obszary tematyczne. Mikroprojekt uwzględnia cztery moduły szkoleniowe: Rodzic w Internecie, Moje finanse i transakcje w sieci, Działam w sieciach społecznościowych oraz Kultura w sieci. Jeden cykl tematyczny to 12 godzin szkoleniowych, podzielonych na 4 bloki trwające maksymalnie po 3 godziny dziennie, w grupach 12-osobowych.
 
 
Program skierowany jest do osób, które ukończyły 25 rok życia i nie mają więcej niż 75 lat, oraz zamieszkują lub są zameldowane na terenie Grudziądza. W mikroprojekcie mogą wziąć udział także osoby spoza naszego miasta, pod warunkiem, że nie uczestniczyły wcześniej w tego typu szkoleniach w innej gminie. W ramach Grudziądzkiej Akademii Cyfrowej szkolenia odbędzie 180 osób. Decyduje kolejność zgłoszeń, jednak pierwszeństwo mają osoby z niepełnosprawnościami, o ile spełniają powyższe warunki. 
 
Aby wziąć udział w mikroprojekcie należy wypełnić i złożyć deklarację w Biurze Obsługi Interesantów Urzędu Miejskiego w Grudziądzu. Formularz.. Każdy składający deklarację musi zapoznać się z obowiązkiem informacyjnym RODO. 
 
Osoby zainteresowane zapraszamy również na spotkanie informacyjne, które odbędzie się 21 lipca o godz. 15:00 w ogrodzie Biblioteki Miejskiej przy ul. Legionów 28. Na spotkanie obowiązują zapisy telefoniczne pod numerami: 56 45 10 464 i 56 45 10 465 lub za pomocą poczty elektronicznej pod adresem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. w terminie do 17 lipca 2020 r. Podczas spotkania obowiązywać będą ogólne zasady reżimu sanitarnego.
 
Miasto otrzymało na realizację projektu grant w wysokości 100.800,00 złotych w ramach projektu „Gmina na czasie”. 
 
Więcej informacji na stronie internetowej oraz pod numerami telefonu 56 45 10 464, 56 45 10 465. Rekrutację prowadzi Wydział Komunikacji Społecznej UM w Grudziądzu.