joomla templates top joomla templates template joomla

Grudziądzki Szpital rozwiązał umowę z Ordynatorem Kardiochirurgii. Tłumaczy to brakami kadrowymi i koniecznością zatrudnienia nowych pielęgniarek, a równolegle wysokimi zarobkami ordynatora

R.Ż/eSerwis.info; info Szpital Grudziądz włącz . Opublikowano w Grudziądz wiadomości

Ordynator Kardiochirurgii w grudziądzkim Szpitalu przez kilka tygodni nie mógł się dostać na rozmowę do dyrekcji. Szpital rozwiązał z nim umowę, tłumaczy to brakami kadrowymi i trudną sytuacja finansową oraz jak czytamy w oświadczeniu wysokimi zarobkami ordynatora.

- „W związku z pojawiającymi się doniesieniami medialnymi informujemy, że dyrekcja Szpitala nie rozwiązała umowy o pracę z Panem Wojciechem Ogorzeją i jest On nadal Ordynatorem Oddziału Kardiochirurgicznego” - czytamy na profilu Szpitala w Grudziądzu. 
 
Jak czytamy dalej w oświadczeniu.
 
 
- „Ze względu na braki kadrowe aby prawidłowo zabezpieczyć świadczenia kardiochirurgiczne Szpital musi zatrudnić dodatkowe pielęgniarki i dodatkowych lekarzy kardioanestezjologów na Oddziale Kardiochirurgicznym naszego Szpitala. Mając na uwadze bardzo trudną sytuację finansową Szpitala oraz dotychczasową kwotę wynagrodzenia Ordynatora Oddziału Kardiochirurgicznego, Dyrekcja Szpitala podjęła decyzję o rozwiązaniu dotychczasowej umowy kontraktowej z Panem Wojciechem Ogorzeją”.
 
Jak zapewniają władze Szpitala rozwiązanie umowy nie jest równoznaczne z rozwiązaniem współpracy, ta ma się odbywać jednak na innych warunkach. 
 
- „Jednocześnie Panu Ordynatorowi przekazano ofertę zawarcia porozumienia, na mocy którego umowa ta będzie kontynuowana, zaś stawki za świadczenia zostaną obniżone. Chcemy również podkreślić, że mimo ujemnego wyniku finansowego oddziału, którym kieruje Pan Ogorzeja, Dyrekcja Szpitala podejmuje wszelkie możliwe działania mające na celu zapewnienia ciągłości świadczeń kardiochirurgicznych realizowanych w naszej placówce”.