joomla templates top joomla templates template joomla

Grudziądzkie Centrum Opieki nad Zwierzętami zaopiekuje się bezdomnymi zwierzętami z Dragacza. Podpisano porozumienie międzygminne

info: UM/Grudziądz; fot: facebook/Centrum Opieki nad Zwierzętami w Grudziądzu włącz . Opublikowano w Grudziądz wiadomości

Miasto Grudziądz porozumiało się z Gminą Dragacz w sprawie opieki nad bezdomnymi zwierzętami. Podpisano porozumienie międzygminne normujące zasady i warunki przyjmowania pokrzywdzonych zwierząt z sąsiedniej gminy przez Centrum Opieki nad Zwierzętami w Grudziądzu.
 
 
Grudziądzkie Centrum Opieki nad Zwierzętami od lat bardzo pozytywnie wyróżnia się na tle innych tego typu jednostek w regionie. W tym roku zostało zawarte porozumienie międzygminne z Gminą Dragacz w sprawie zadań w zakresie opieki nad bezdomnymi zwierzętami pochodzącymi z terenu tej gminy.
 
 
W ramach współpracy bezdomne zwierzęta z Gminy Dragacz będą miały udzielaną pomoc oraz zapewniane miejsca w schronisku. Ustalono warunki utrzymania i zapewnienia przez gminę - miasto Grudziądz opieki nad tymi zwierzętami. Określono także zasady przyjmowania zwierząt bezdomnych i udzielania pomocy poszkodowanym.
 
Zwierzęta z gminy Dragacz będą czekać na nowych właścicieli w Centrum Opieki nad Zwierzętami w Grudziądzu przy ul. Przytulnej 1 prowadzonej przez Spółkę MZK z udziałem Fundacji 7 Życzeń.
 
 
W zakresie umowy pracownicy Centrum będą zajmować się m.in. przyjmowaniem i odbiorem zwierząt bezdomnych z terenu Gminy Dragacz oraz zapewnieniem im miejsca i opieki, aktywnym poszukiwaniem nowych właścicieli dla przyjętych zwierząt czy zapewnieniem całodobowej opieki weterynaryjnej.
 
Zwierzęta czekające na adopcję można znaleźć na fejbukowym profilu COZ.