joomla templates top joomla templates template joomla

Bardzo wysokie lokaty olimpijczyków z II LO w Grudziądzu. Szkolne kroniki nie posiadają w zapisach wyższych lokat, które osiągnęli uczniowie

info: Urząd Miasta, Grudziądz; fot: google włącz . Opublikowano w Grudziądz wiadomości

Zakończyły się wszystkie olimpiady przedmiotowe, w których startowali  uczniowie II LO  w Grudziądzu. W tym roku szkolnym czterech uczniów „Sobieskiego” uzyskało bardzo wysokie lokaty na szczeblu ogólnopolskim w trzech olimpiadach przedmiotowych.
 
 
Chemik króla Sobieskiego, Jan Dudziński, z klasy 3d, uzyskał tytuł Laureata 65. Olimpiady Chemicznej. Janek uplasował się na 8. miejscu w Polsce na 100 uczestników finału olimpiady. Jego sukces jest wynikiem ogromnej pracy, wielu startów z powodzeniem w poprzednich edycjach olimpiady oraz w konkursach chemicznych, z których przywoził tytuły finalisty i laureata. Spośród nich można wymienić prestiżowy Ogólnopolski Konkurs Chemiczny im. Prof. A. Swinarskiego, Konkurs Chemiczny o Diamentowy Indeks Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, konkursy Politechniki Warszawskie, Łódzkiej, Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu i Uniwersytetu Gdańskiego.
 
 
Szkolne kroniki nie posiadają w zapisach wyższych lokat, które osiągnęli uczniowie II LO. Lokata Jana jest najwyższa. Taki wynik upoważnia Jana do uzyskania na świadectwie maturalnym wyniku z chemii na poziomie rozszerzonym na poziomie 100%.
 
Jan Dudziński podczas nauki w II LO realizował indywidualny program nauki w zakresie chemii. Współpracował z Panią Hanną Chlewicką, nauczycielką chemii w II LO.
 
Dwie kolejne osoby, które błysnęły intelektem podczas olimpiady przedmiotowej, to Anna Łepak i Karolina Niedzielska z klasy 3d. Dziewczęta zostały finalistkami  z wyróżnieniem 43. Olimpiady Artystycznej w sekcji historii sztuki. Sukces dziewcząt jest niezwykły z uwagi na to, że do tej pory w historii szkoły żaden uczeń nie uzyskał tak wysokich osiągnięć w dziedzinie historii sztuki. Dziewczęta przeszły bardzo długą drogę do uzyskania tytułu: pisały prace pisemne,  rozpoznawały i analizowały dzieła sztuki w eliminacjach okręgowych oraz zdawały egzaminy ustne w etapie okręgowym i ogólnopolskim. 
 
 
 
Dziewczęta przygotowywały się do olimpiady bardzo solidnie, oglądały wystawy dzieł różnych artystów, uczestniczyły w warsztatach a przede wszystkim uczyły się. Obie Panie mają już 100% na świadectwie maturalnym z historii sztuki. To daje im ogromne szanse na dostanie się po maturze do wymarzonej uczelni wyższej. Pracowały pod opieką Pani Celiny Zbrzeźnej.
 
Radość szkole przyniosła również informacja dotycząca wyników etapu ogólnopolskiego    68. Olimpiady Fizycznej. Finalistą etapu centralnego olimpiady został Jan Jeschke z klasy 3a. Gratulujemy Jankowi tytułu, za którym idzie 100% na egzaminie maturalnym z fizyki na poziomie rozszerzonym. Podczas etapu doświadczalnego olimpiady Janek pracował na urządzeniach, które nie są dostępne dla ucznia w szkole. Pracują na nich studenci kierunku fizyka.  Nasz finalista pracował  z nauczycielem fizyki w II LO, Krystianem Rejmusem.
 
Wszystkim Olimpijczykom i Ich Nauczycielom gratulujemy i cieszymy się, że zapisują kolejne piękne karty historii grudziądzkiej szkoły.