joomla templates top joomla templates template joomla

II LO znalazło się wśród 250 najlepszych liceów ogólnokształcących w Polsce w rankingu Tygodnika „Newsweek”. Uplasowało się na 12 miejscu w województwie kujawsko-pomorskim

info: UM/Grudziądz; fot: google włącz . Opublikowano w Grudziądz wiadomości

 
Tygodnik „Newsweek” przygotował Ranking Najlepszych Liceów w Polsce. Twórcy rankingu oceniali efektywność szkół biorąc pod uwagę wyniki egzaminów maturalnych oraz wskaźnik EWD. II LO znalazło się wśród 250 najlepszych liceów ogólnokształcących w Polsce.
 
W ostatnim numerze tygodnika „Newsweek” ukazał się ogólnopolski ranking najlepszych liceów ogólnokształcących Polsce. Ranking został przygotowany dla szkół, w których do egzaminów maturalnych przystąpiło minimum czterech uczniów.
 
 
W klasyfikacji brano pod uwagę m.in. ilość nauczanych języków obcych, liczbę olimpijczyków krajowych i międzynarodowych oraz wyniki egzaminów dojrzałości. Nowym wskaźnikiem, który wpływał na wynik końcowy, była edukacyjna wartość dodana (EWD).

– EWD to sposób oceny, jak szkoła wpłynęła na osiągnięcia uczniów. Wskaźnik ten uzyskuje się, porównując wyniki egzaminów gimnazjalnych z wynikami matur – czytamy w ostatnim numerze tygodnika „Newsweek”.
 

II Liceum Ogólnokształcące im. Króla Jana III Sobieskiego w Grudziądzu uplasowało się na 12 miejscu w województwie kujawsko-pomorskim, a w rankingu ogólnopolskim na miejscu 229. W Rankingu udział brało ponad 2000 liceów z całego kraju.