joomla templates top joomla templates template joomla

W związku z dniem Wszystkich Świętych uruchomione będą dodatkowe linie autobusowe, nastąpi również zmiana organizacji ruchu w obrębie Cmentarza Parafialnego

info: Straż Miejska/Grudziądzl fot; Agencja/eReporter24 włącz . Opublikowano w Grudziądz wiadomości

 
W środę, 28 października, o godzinie 20.00 z ruchu wyłączona zostanie ulica Cmentarna. Do znaku zakazu ruchu nie będą musieli stosować się kierowcy pojazdów, dowożących osoby niepełnosprawne o ograniczonej sprawności ruchowej. Wjazd będzie możliwy od ulicy Żwirki, jednak należy pamiętać, że w niedzielę, 1 listopada, w godzinach 9.00-16.00 zakaz ruchu na Cmentarnej obowiązywać będzie wszystkich.
 
Z kolei 30 października o godzinie 21.00 zmianie ulegnie stała organizacja ruchu na ulicy Parkowej. Na odcinku pomiędzy aleją Żwirki a aleją Wigury obowiązywać będzie ruch jednostronny (jazda możliwa w kierunku ulicy Cegielnianej) z prawostronnym zakazem zatrzymywania się. Parkowanie pojazdów będzie możliwe w istniejących zatokach.
 
 
Ponadto w ciągu ul. Budowlanych wprowadzony zostanie ruch jednokierunkowy z najazdem od ul. Parkowej, na ulicy Żwirki wprowadzony zostanie ruch jednokierunkowy z najazdem od ul. gen. Józefa Hallera. Dla ruchu kołowego otwarta jednokierunkowo zostanie ul. Aleja Wigury z najazdem od ul. Cegielnianej. Na ul. Smoleńskiego wprowadzony zostanie ruch jednokierunkowy z najazdem z kierunku ul. gen. Józefa Hallera.
 
 
Postój pojazdów TAXI zorganizowano na ul. Roberta Dadosa. Dla pojazdów wyznaczono dodatkowe parkingi zlokalizowane min. przy stadionie żużlowym (czas dojścia ok. 2 min), Powiatowym Urzędzie Pracy (czas dojścia ok. 3 min.), Miejskich Wodociągach i Oczyszczalni (czas dojścia ok. 12 min.), Hali Widowiskowo – Sportowej (czas dojścia ok. 13 min.), OPEC Grudziądz (czas dojścia ok. 10 min.). Wokół pozostałych grudziądzkich cmentarzy nie przewiduje się zmian, poza wprowadzeniem obustronnego zakazu zatrzymywania się na ul. Jaskółczej.
 
W ciągu ul. Jaskółczej, w bezpośredniej bliskości cmentarza funkcjonuje obszerny parking, który w latach ubiegłych dysponował wolnymi miejscami parkingowymi. Organizacja ruchu obowiązuje do dnia 1 listopada 2020 r. do godz. 21:00.
 
 
Aby uniknąć tłumów na cmentarzach autobusy linii C będą kursować także w weekend poprzedzający święto. 
Funkcjonowanie komunikacji miejskiej
 
W weekend 24 października 2020 r. i 25 października 2020 r.  kursować będą dodatkowe autobusy oznaczone literą C i numerem w zależności od trasy przejazdu: 
C7 – Poniatowskiego – Jaskółcza / Pętla; Jaskółcza / Pętla – Poniatowskiego;
C8 – Mniszek – Jaskółcza / Pętla; Jaskółcza / Pętla – Mniszek.
Autobusy tych linii kursować będą z częstotliwością 30 minutową, a odjazdy z krańcówki Jaskółcza / Pętla odbywać się będą co 15 minut.
 
31 października 2020 r. do 1 listopada 2020 r. uruchomione zostaną dodatkowe linie na trasach:
C2 – 18 Pułku Ułanów Pomorskich – Jaskółcza / Pętla; Jaskółcza / Pętla – 18 Pułku Ułanów Pomorskich;   C3 – Al. 23 Stycznia – Mokre / Białochówko; Mokre / Białochówko – Al. 23 Stycznia;
C4 – Lotnicza – Mniszek; Mniszek – Lotnicza;
C5 – Lotnicza – Lipowa (cmentarz); Lipowa (cmentarz) – Lotnicza; Lotnicza – Wielkie Lniska; Wielkie Lniska – Lotnicza;
C6 – Lotnicza – Rządz; Rządz – Lotnicza;
C7 – Poniatowskiego – Jaskółcza / Pętla; Jaskółcza / Pętla – Poniatowskiego;
 
C8 – Mniszek – Jaskółcza / Pętla; Jaskółcza / Pętla – Mniszek.
 
 
W sobotę 31 października komunikacja miejska kursować będzie wg rozkładów obowiązujących w soboty. W niedzielę 1 listopada linie komunikacyjne kursować będą wg rozkładu obowiązującego w niedziele i święta, z wyjątkiem linii tramwajowej nr 2, która kursować będzie zgodnie z rozkładem jazdy obowiązującym w dni powszednie w dni nauki szkolnej. W poniedziałek 2 listopada komunikacja miejska kursować będzie zgodnie z rozkładami obowiązującymi w dni powszednie w dni nauki szkolnej.