joomla templates top joomla templates template joomla

Kolejny chodnik wyremontowany w ramach GBO. Sama ulica jednak nadal pozostawia wiele do życzenia

info: UM, Grudziądz włącz . Opublikowano w Grudziądz wiadomości

Zakończono remont chodnika na ulicy Wawrzyniaka. Inwestycję wykonano w ramach Grudziądzkiego Budżetu Obywatelskiego 2019. Prace zakończono 16 października. Remont chodnika poprawi komfort i bezpieczeństwo mieszkańców osiedla Chełmińskiego. 
 
 
Wykonano remont chodnika na ul. Wawrzyniaka po stronie prawej na odcinku  od ul. Chełmińskiej do ul. Władysława Reymonta. Prace na powyższym odcinku zostały zakończone 16 października bieżącego roku.
 
 
W ramach projektu wykonano: rozebranie istniejącej nawierzchni chodnika i zjazdów, rozebranie krawężników i obrzeży betonowych, wykonanie koryta pod nawierzchnię chodnika i zjazdów, wykonanie rowków pod krawężniki betonowe, ustawienie obrzeży i krawężników betonowych, wykonanie podbudowy z betonu, wykonanie nawierzchni chodnika i zjazdów z betonowej kostki brukowej, regulacja pionowa skrzynek zaworowych i studni teletechnicznych.
 
 
Wnioskodawcą projektu była Pani Zofia Lewandowska. Całkowita wartość inwestycji wyniosła 98.185,65 złotych brutto.
 
W początkowej fazie projekt zakładał także budowę oświetlenia, koszy na śmieci oraz koszy na psie odchody, jednak podczas oceny wniosku zmniejszono zakres inwestycji za zgodą wnioskodawcy.