joomla templates top joomla templates template joomla

Koniec z wędkowaniem w Marinie, zakaz obejmuje cały akwen portowy. Powód? Nieetyczne zachowanie wędkarzy oraz kłusowników odławiających zimujące tutaj ryby

info: Urząd Miasta, Grudziądz włącz . Opublikowano w Grudziądz wiadomości

Miejski Ośrodek Rekreacji i Wypoczynku na wniosek władz Okręgu Polskiego Związku Wędkarskiego wprowadził zakaz wędkowania w akwenie portowym na obiekcie Marinyprzy ul. Portowej 8 w terminie 10 stycznia - 31 marca 2019 r. oraz od 1 listopada do 31 marca w kolejnych latach.
 
 
Podyktowane jest to faktem masowego zimowania ryb w akwenie, co wykorzystywane jest przez nieetycznych wędkarzy oraz kłusowników do odłowu niezgodnego z regulaminem oraz kaleczenie dużej ilości ryb.
 
 
Od 1 kwietnia do 31 października w porcie można wędkować, a porządek i przestrzeganie regulaminów amatorskiego Połowu Ryb  PZW na bieżąco kontroluje Straż Rybacka, pracownicy Okręgu PZW oraz pracownicy obsługi portu. 
 
Do wędkowania upoważnia posiadanie pozwolenia na wędkowanie wraz z wykupioną aktualną składką na wędkowanie na wodach PZW Okręg Toruń. Należy posiadać „białą” kartę wędkarską. Wędkujący są zobowiązani o dbanie o środowisko naturalne. Zabronione jest przebywanie nad akwenem pod wpływem alkoholu. Nie wolno też łowić ryb z pomostów.