joomla templates top joomla templates template joomla

Koniec złudzeń. To mogą być ciężkie Święta dla Urzędników, brakuje pieniędzy na wypłaty, łącznie 50 milionów - potwierdził to nawet Prezydent Maciej Glamowski

R.Ż/eSerwis.info; fot: Agencje/eReporter24.pl; za: TVSM/wypowiedź włącz . Opublikowano w Grudziądz wiadomości

Przed wyborami Prezydent Robert Malinowski zapewniał, że sytuacja Miasta nie jest „aż taka zła” co stało w sprzeczności z tym co mówili radni PiS w trakcie debaty politycznej. Również Maciej Glamowski zapewniał, że sytuacja nie jest beznadziejna, teraz jednak przyznaje, że zabraknie być może na wypłaty dla Urzędników.
 
 
Sytuacja miasta nie jest „tak różowa” jak próbował nam to przedstawiać przed wyborami Prezydent Robert Malinowski. Widzieli o tym radni opozycji, ale zapewniali, że nie jest „aż tak źle”. Okazuj się jednak, że miasto czeka program naprawczy - jest to raczej przesądzone - a jeżeli ten nie pomoże, wtedy nawet Zarząd Komisaryczny. 
 
 
Jak informował w niedawnym wywiadzie Prezydent elekt Maciej Glamowski:
 
- „W skład 50 milionów wchodzi 26 milionów spłaty zobowiązań, mowa o  kredytach, a pozostała kwota to są niezbędne środki na wypłaty wynagrodzeń na bieżące funkcjonowanie miasta - mówił w wywiadzie dla TVSM Maciej Glamowski Prezydent elekt Miasta Grudziądza.
 
Nowy prezydent potwierdził również to o czym pisaliśmy wcześniej, że miasto zmuszone będzie wdrożyć plan naprawczy, tym bardziej, że nie jest w stanie uchwalić WPF. Na czym polega taka procedura? Przed wyborami mówił o tym w naszej "Porannej Rozmowie" były skarbnik Grudziądza Mariusz Szczubiła. Jak informował, Miasto z planem naprawczym będzie pod szczególnym nadzorem RIO:
 
 
- „Plan taki musi być zaakceptowany przez RIO, miasto wchodzi w specyficzną procedurę, która nie była nigdy do tej pory stosowana w tak dużym samorządzie - art. 240 Ustawy o Finansach Publicznych - polega on na tym, że RIO będzie wymagał powstania planu naprawczego, będzie kontrolowało ten plan naprawczy, a następnie będzie kontrolowało wykonanie tego planu naprawczego. Miasto będzie pod nadzorem bardziej władczym RIO” - mówił Mariusz Szczubiał
 
- Sprawa WPF będzie prawdopodobnie priorytetem kolejnego Prezydenta i Rady Miejskiej Grudziądza -
 
Jezeli nie pomoże program naprawczy wtedy do Miasta wejdzie Zarząd Komisaryczny. Aktualnie w Urzędzie nie ma kluczowych osób takich jak skarbnik, nadal nie wiadomo kto nim zostanie po rezygnacji obecnego. Działania Prezydenta Marka Sikory i byłej Pani Skarbnik Maciej Glamowski nazywa:
 
- sabotażem - 
 
zupełnie jakby miasto przez ostatnie 12 lat nie miało Prezydenta, którym był nadzorujący wszystko w Urzędzie Robert Malinowski.