joomla templates top joomla templates template joomla

Kontrolerzy komunikacji miejskiej w Grudziądzu rozdają pasażerom maseczki. Wakacyjne rozprężenie nie zwalnia z obowiązku przestrzegania przepisów reżimu sanitarnego

info: UM/Grudziądz; fot: Archiwum włącz . Opublikowano w Grudziądz wiadomości

 
Wakacyjne rozprężenie nie zwalnia z obowiązku przestrzegania przepisów reżimu sanitarnego. W związku z tym w przyszłym tygodniu kontrolerzy komunikacji miejskiej będą rozdawać pasażerom maseczki.
 
Według rozporządzenia Rady Ministrów cały czas obowiązuje nakaz zasłaniania ust i nosa lub zachowanie dystansu społecznego w miejscach publicznych. Z obowiązku zwolnione są dzieci do 4. roku życia, chorzy i astmatycy. Dlatego prezydent Grudziądza Maciej Glamowski apeluje o stosowanie się do zaleceń sanitarnych, zwłaszcza w komunikacji miejskiej, sklepach czy galeriach handlowych.
 
 
W trosce o bezpieczeństwo mieszkańców kontrolerzy będą rozdawać pasażerom komunikacji miejskiej jednorazowe maseczki. Akcja potrwa do wyczerpania zapasów, jednak Miejski Zakład Komunikacji i Wydział Komunikacji Miejskiej UM będzie na bieżąco kontrolował potrzeby mieszkańców.
 
Dodatkowo na drzwiach autobusów i tramwajów pojawią się plakaty informacyjne, przypominające o obowiązku zasłaniania ust i nosa w przestrzeni publicznej. Także patrole piesze Straży Miejskiej będą się poruszać komunikacją miejską i będą informować mieszkańców o obowiązku noszenia maseczki.