joomla templates top joomla templates template joomla

Kwarantanna u Marianów w Grudziądzu. Msze święte i nabożeństwa odprawiane są przez księży z okolicznych parafii

Agencja Informacyjna eReporter24.pl włącz . Opublikowano w Grudziądz wiadomości

 
Osoby przebywające w domu zakonnym przy ul. Mickiewicza w Grudziadzu zostały objęte kwarantanną. Msze Święte odbywają się normalnie, ale są odprawiane przez księży z okolicznych parafii.
 
Zgodnie z decyzją Inspekcji Sanitarnej, wszystkie osoby przebywające w domu zakonnym przy Parafii Niepokalanego Serca NMP w Grudziądzu. Księża mieli styczność z osobą, u której wykryto koronawirusa. 
 
 
Jak możemy przeczytać na stronie parafialnej:
 
- "Z ogromnym bólem informujemy, iż w dniu dzisiejszym, tj. 15 września, w godzinach południowych, dotarła do nas wiadomość, iż w naszym domu zakonnym przy ul. Mickiewicza 43, w dniu 9 września br., przebywała osoba, u której dzisiaj  potwierdono obecność koronawirusa (SARS-CoV-2) powodującego COVID-19.
 
Osoba ta nie odwiedziła kościoła parafialnego i nie sprawowała u nas Mszy świętej. Zgodnie z decyzją Inspekcji Sanitarnej, wszystkie osoby przebywające w naszym domu zakonnym, które miały kontakt z osobą zakażoną, zostały objęte kwarantanną, a to oznacza, że nasz dom zakonny przy ul. Mickiewicza 43 pozostaje zamknięty do czasu decyzji stosownych władz. 
 
UWAGA! Kościół parafialny pozostaje dalej otwarty, a Msze święte i nabożeństwa będą odprawiane wg. normalnego porządku, dzięki pomocy i zaangażowaniu księży z okolicznych parafii. Intencje mszalne przyjęte na kolejne dni będą odprawiane według planu. 
 
Kancelaria parafialna będzie zamknięta do odwołania. W sprawach kancelaryjnych prosimy kontaktować się poprzez pocztę elektroniczną na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub telefonicznie 881 762 522. Do odwołania zawieszamy wszelkie spotkania wspólnot.
 
Bardzo prosimy was wszystkich o modlitwę, aby u nikogo z nas nie stwierdzono koronawirusa, a tym samym, aby nikt z nas nie był zagrożeniem dla osób, które w ostatnich dniach uczestniczyły w Mszach świętych w naszym kościele młodzieżowym. Powierzamy się opiece Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny i św. Ojca Stanisława Papczyńskiego. W czasie kwarantanny zapewniamy Was o naszej codziennej modlitwie"