joomla templates top joomla templates template joomla

Nic tylko się leczyć, jest okazja. Procedury bez limitu i „od ręki” w grudziądzkim Szpitalu. Onkologia, zaćma, położnictwo, neonatologia mają pomóc w zwiększeniu przychodów Szpitala

R.Ż/eSerwis.info; fot/video: Agencje/eReporter24.pl włącz . Opublikowano w Grudziądz wiadomości

Położnictwo, neonatologia, podstawowa opieka zdrowotna, rehabilitacja osób ze znacznym stopniem niepełnosprawności, tomografia komputerowa, rezonans magnetyczny, operacje zaćmy, operacje dotyczące nowotworów AP-DILO to obszary, w których obecnie NFZ nie limituje, a więc jednym ograniczeniem dla Szpitala są w takim przypadku możliwości techniczne czy kadrowe. Zwiększenie w tych obszarach "klientów" Szpitala spowoduje też wzrost przychodów. 
 
 
- „To są obszary, w których na dzisiaj ustawodawca daje możliwość zarabiania, otrzymywania większych kwot, one są tak jak wymieniłem nielimitowane i nasze zadania polegają na tym, że stworzyliśmy konkretny zakres działań promocyjnych” - mówił dyrektor Drzymalski.
 
 
Jakiego typu mają lub już są to działania promocyjne? O tym dyrekcja Szpitala nie poinformowała, niemniej jak zapewniła dyrekcja  Szpital poszukuje pacjentów.
 
Pomimo braku limitów Szpital nie jest w stanie wykonywać wszystkich świadczeń nielimitowanych z powodu ograniczeń kadrowych czy technicznych. 
 
- Przykładem takim jest tomografia czy rezonans magnetyczny, w przypadku którego brakuje diagnostów - 
 
W przypadku tomografii Szpital korzysta z telemedycyny, a więc wysyła wyniki do zewnętrznej firmy, która dokonuje opisu, płaci jej, a następnie wyniki wracają z opisem do Szpitala i pacjentów. Dodatkowo w okresie wakacji ze względu na okres urlopowy czas oczekiwania na „diagnozę” ze strony podmiotu zewnętrznego się wydłużył, co ma jednak wrócić do normy po wakacjach. 
 
 
 
Niezależnie od problemów kadrowych w wielu obszarach działalności 
 
- Szpital może wykonywać badania, zabiegi od ręki i jest do tego przygotowany - 
 
tak przynajmniej zapewnia dyrektor Szpitala Piotr Drzymalski, który zachęca pacjentów do korzystania z tych możliwości. 
 
- położnictwo, nowotwory, zaćma, neonatologia, onkologia, rehabilitacja niepełnosprawnych w tych obszarach Szpital ma odpowiedni potencjał i możliwości kadrowo-techniczne i realizowane są często z „marszu” bez kolejki jak to ma miejsce w przypadku osób niepełnosprawnych - 
 
Ordynatorzy konkretnych oddziałów pracują również nad możliwościami zwiększenia ilości wykonywanych zabiegów, możliwe, nawet że będą one dokonywane nawet w weekendu jeżeli pozwolą na to możliwości kadrowe.