joomla templates top joomla templates template joomla

Maciej Glamowski podarował strażakom z OSP niezbędny sprzęt. W jego imieniu darowiznę wręczył wiceprezydent Szymon Gurbin

info: UM/Grudziądz włącz . Opublikowano w Grudziądz wiadomości

 
Prezydent Grudziądza Maciej Glamowski podarował strażakom z OSP niezbędny sprzęt. W jego imieniu darowiznę wręczył wiceprezydent Szymon Gurbin. 
 
15 stycznia wiceprezydent Szymon Gurbin przekazał Ochotniczej Straży Pożarnej przy Komendzie Miejskiej PSP w Grudziądzu sprzęt do ratowania życia zakupiony przez grudziądzki Ratusz. Nowy sprzęt uzupełni braki w wyposażeniu jednostki. 
 
 
– To skromna pomoc ze strony miasta i nie jest to współmierne do czynów, które wykonują panowie podczas swojej pracy. Każdego dnia zapewniają panowie wszystkim mieszkańcom poczucie bezpieczeństwa. Mam nadzieję, że gestów wsparcia ze strony miasta będzie więcej i w większym wymiarze – mówił wiceprezydent Szymon Gurbin. 
 
Na potrzeby OSP zakupiono: kamerę termowizyjną, ładowarkę do kamery, odkurzacz na mokro i sucho, nosze kubełkowe, kamerę inspekcyjną, pojemnik z gazem oraz regulator przepływu gazu. 
 
 
- Służymy mieszkańcom, co nowy sprzęt nam ułatwi. Na przykład kamera wziernikowa ułatwi penetrację pomieszczeń tam, gdzie jest trudny dostęp, a nosze umożliwią ewakuację osób poszkodowanych oraz usprawnią działania w ramach ratownictwa wysokościowego – mówił prezes OSP Jacek Modliborski. 
Sprzęty usprawnią pracę strażaków, a także ułatwią zadania związane z przeciwdziałaniem epidemii koronawirusa.
 
Łączna wartość przekazanej darowizny wynosi ponad 13 tysięcy złotych.