joomla templates top joomla templates template joomla

Marszałek Grodzki, który jest zwolennikiem prywatyzacji Szpitali przyjedzie do Grudziądza na konferencję. „Zrobimy wszystko, aby zakaz prywatyzacji szpitali przestał obowiązywać, kiedy PO odzyska władzę”

R.Ż/eSerwis.info; info: UM, Grudziadz, fot: Archiwum włącz . Opublikowano w Grudziądz wiadomości

Marszałek Senatu RP Tomasz Grodzki w środę przyjedzie do Grudziądza, aby wziąć udział w Ogólnopolskiej konferencji „Co dalej ze służbą zdrowia”.  Profesor i były dyrektor Szpitala w Szczecinie Zdunowie podobnie jak Marek Nowak dokonał w swojej placówce inwestycji, które doprowadziły Szpital do trudnej sytuacji finansowej, co wymagało wdrożenia przez Marszałek województwa programu naprawczego w celu ratowania placówki kierowanej przez Profesora. 
 
 
Na Konferencji w wystąpieniu inauguracyjnym wystąpi Tomasz Grodzki obecny Marszałek Senatu RP, o którym rozpisywały się w ostatnim czasie ogólnopolskie media zarzucając Marszałkowi, że zadłużył Szpital im. A. Sokołowskiego w Szczecinie Zdunowie, którym zarządzał.
 
- Media informowały, że w 2008 r. placówka, kierowana przez Tomasza Grodzkiego miała 15 mln zł długu, a w 2015 r. już 91 mln -
 
 
Sam Marszałek zaprzecza temu chociaż jednocześnie sam informację potwierdza. mówiąc, że Szpital jakim kierował był zadłużony, a powodem były inwestycje jakich w nim dokonano. 
 
- „Są tam najnowocześniejsze sale operacyjne. I najpiękniejsze. Proszę pamiętać, że szpital musiał wnieść wkład własny, więc tak, zadłużenie wyniosło 25 mln, a nie 91. Reszta to były długotrwały kredyt inwestycyjny z Banku Ochrony Środowiska i środki unijne” - mówił Marszałek. 
 
W podobnej sytuacji jak się wydaje jest Szpital w Grudziądzu, którym kierujący, były już dyrektor, Marek Nowak również dokonał zakupu nowoczesnego sprzętu, rozbudował placówkę, zadłużając ją na ogromną kwotę co doprowadziło Szpital na skraj bankructwa.
 
- Sytuacja Szpitala kierowanego przez Tomasza Grodzkiego i Marka Nowaka jest podobna, różnica jednak polega na skali zadłużenia -
 
Sam Marszałek Grodzki podobnie jak Marek Nowak potwierdza, że
 
- Jest dumny ze swojego Szpital i tego co w nim zrobił -
 
Marszałek potwierdza również, że jest zwolennikiem prywatyzacji Szpitali  
 
- „Kiedy PO odzyska władzę, zrobimy wszystko, aby zakaz prywatyzacji szpitali przestał obowiązywać” – potwierdził Tomasz Grodzki w wywiadzie dla Gazety Wyborczej. 
 
 
 
W spotkaniu wezmą również udział samorządowcy i zaproszenie parlamentarzyści, którzy będą dyskutowali o służbie zdrowia w panelach tematycznych, a będą to następujące tematy: 
 
- Bieżącej sytuacji finansowej szpitali powiatowych i perspektywy na przyszłość – szpital w Grudziądzu nie jest szpitalem powiatowym – w tym temacie wystąpi Dorota Gołąb-Bełtowicz z Ogólnopolskiego Związku Pracodawców Szpitali Powiatowych;
 
- Nakłady na ochronę zdrowia w 2020 roku, w tym panelu głos zabierze Marek Wójcik ze Związku Miasto Polskich;
 
- Aktualny stan kadr lekarskich w Polsce, w trakcie której zabierze głos dr. N. med.. Jerzy Friediger Członek Prezydium Naczelnej Rady Lekarskiej;
 
- Rola samorządu w finansowaniu ochrony zdrowia, w trakcie tej części głos zabierze Prezydent Grudziądza Maciej Glamowski;
 
- Restrukturyzacja szpitali. Studium przypadku na przykładzie Szpitala w Grudziądzu, w tym panelu zabierze głos nowy dyrektor Szpital w Grudziądzu Maciej Hoppe.
 
- O godz. 14.20 przewidziano debatę publiczną „Ile samorządów, a ile państwa w ochronie zdrowia” -