joomla templates top joomla templates template joomla

Oddaj głos na grudziądzankę Martę Wieliczko w plebiscycie „Przeglądu Sportowego” - zawodniczkę KW „Wisła” zdobywczynię złotego medalu w wioślarstwie na Mistrzostwach Świata i Europy

info: Urząd Miasta, Grudziądz; fot: Marta Wieliczko/facebook włącz . Opublikowano w Grudziądz wiadomości

Wśród nominowanych do tytułu Sportowca Roku znalazła się wioślarska czwórka podwójna, w której składzie jest grudziądzanka Marta Wielczko. Głosy można oddać do 4 stycznia 2019 r. 
 
 
Marta Wieliczko wraz z koleżankami z reprezentacji Polski: Katarzyną Zillmann,  Marią Springwald i Agnieszką Kobus-Zawojską mogą liczyć na wyróżnienie w plebiscycie, który tradycyjnie organizuje „Przegląd Sportowy”.
 
 
Wszystkich mieszkańców Grudziądza zachęcamy do głosowania. Wystarczy wejść na stronę: 
 
- plebiscyt.przegladsportowy.pl -
 
Warto dodać, że Międzynarodowa Federacja Wioślarska rozstrzygnęła swój coroczny plebiscyt na najlepszych wioślarzy. Podczas gali, która odbyła się w Berlinie ogłoszono, że kobiecą osadą roku została wybrana polska czwórka podwójna. W składzie osady jest zawodniczka Klubu Wioślarskiego „Wisła” Grudziądz Marta Wieliczko. W 2018 r. kobieca czwórka podwójna zdobyła złoty medal mistrzostw Europy, które odbywały się w sierpniu w Glasgow oraz złoty medal Mistrzostw Świata Seniorów wywalczony we wrześniu w bułgarskim Płowdiw.
 
 
Aby zostać nominowanym, należało się pochwalić aktualnym tytułem z mistrzostw świata, a także znaleźć uznanie w oczach głosujących internautów oraz kapituły ekspertów. Do miana Żeńskiej Osady Roku 2018 w plebiscycie Międzynarodowej Federacji Wioślarskiej kandydowały również dwójka z Kanady oraz jedynka z Irlandii. W wyniku głosowania Polki zajęły bezapelacyjne pierwsze miejsce. Podczas uroczystej gali w Berlinie Polki otrzymały pamiątkowe złote medale. Na scenie wioślarkom towarzyszył trener Jakub Urban.