joomla templates top joomla templates template joomla

Medale nadane przez Przezydenta Rzeczypospolitej Polskiej odebrały z rąk Prezydenta Grudziądza małżeństwa obchodzące Złote Gody

info: UM, Grudziądz włącz . Opublikowano w Grudziądz wiadomości

Złote Gody to wyjątkowy jubileusz, który obchodzi się po 50 latach wspólnego pożycia małżeńskiego. To z pewnością niezwykła rocznica, którą może pochwalić się niewiele par małżeńskich. W poniedziałęk w Urzędzie Stanu Cywilnego w Grudziądzu mieliśmy przyjemność gościć jubilatów obchodzących 50. rocznicę ślubu.
 
 
18 listopada o godzinie 11:00 w Urzędzie Stanu Cywilnego w Grudziądzu odbyła się uroczystość wręczenie medali za długoletnie pożycie małżeńskie.
 
- „Dzisiejsza uroczystość jest szczególna i niezwykła, bo niewiele jest rodzin, które zgodnie i szczęśliwie przeżywają wspólnie tak długi okres czasu. Minęło 50 lat od chwili, gdy związaliście się Państwo węzłem małżeńskim przyrzekając sobie miłość, wierność i uczciwość małżeńską” – powiedziała Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego Katarzyna Bozińska.
 
 
Na uroczystości obecnych było 16 spośród 17 par, które zawarły związek małżeński w 1969 roku i otrzymały medale nadane przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej.
 
Prezydent Maciej Galmowski dokonał uroczystego aktu dekoracji medalami oraz pogratulował seniorom imponującej rocznicy. Wyraził podziw i szacunek dla zebranych małżeństw, jednocześnie wyrażając swoje uznanie. Podkreślił także, iż ponad pięćdziesięcioletni staż to dowód wzajemnej miłości i zrozumienia, a także piękny przykład mądrego życia, który utwierdza w przekonaniu, iż nawet najcięższe sytuacje stają się lżejsze i łatwiejsze do rozwiązania, gdy dźwiga się je razem.
 
Medalami za długoletnie Pożycie Małżeńskie zostali odznaczeni:
 
1. Ewa i Waldemar Piotrowscy,
2. Krystyna i Adam Chojnaccy,
3. Krystyna i Janusz Mroczyńscy
4. Irena i Zygmunt Grzegorzewiczowie,
5. Barbara i Karol Hirszowie,
6. Brygida i Kazimierz Dymartowie,
7. Gabriela i Józef Kozianowscy,
8. Bogumiła i Tadeusz Romanowscy,
9. Renata i Hubert Miklikowscy,
10. Maria i Alojzy Radzimińscy,
11. Marianna i Tadeusz Tołodzieccy,
12. Regina i Kazimierz Letkiewiczowie,
13. Maria i Kazimierz Filipowie,
14. Krystyna i Jerzy Heberlein,
15. Halina i Jerzy Rahn,
16. Jadwiga i Roman Wiśniewscy,
17. Maria i Ryszard Kustusch. 
 
Oficjalna część obchodów zakończyła się wymianą gratulacji i wspólnym grupowym zdjęciem