joomla templates top joomla templates template joomla

Miasto „rozbudziło apetyty” okazuje się jednak, że Air Show w Grudziądzu nie będzie. Miasta nie stać na imprezę? Na „otarcie łez" Bajm zagra na zakończenie lata

R.Ż/eSerwis.info; fot: A.G/eReporter24 włącz . Opublikowano w Grudziądz wiadomości

Kilka dni temu pojawiła się informacja o wycofaniu się Urzędu Miejskiego w Grudziądzu z współfinansowania Air Show, które miało odbyć się we wrześniu. Miasta nie stać na taki pokaz? Narobiono „apetytu”, zawiedziono nadzieje mieszkańców, którzy nie mogli się już doczekać pokazów lotniczych.

We wrześniu w Grudziądzu miała odbyć się kluczowa impreza 2018 roku - Air Show. Na grudziądzkim niebie miały pojawić się MiG-i 29, Mi 24 a także szereg innych atrakcji związanych z lotnictwem.
 
Okazuje się jednak, że impreza się nie odbędzie, ponieważ miasto wycofało się z finansowania tego wydarzenia tłumacząc to zbyt wysokimi kosztami i brakiem współfinansowania z innych źródeł.
 
 
- "Przygotowując się do obchodów rocznicy 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości początkowo zakładaliśmy zorganizowanie Air Show na początku września i pokazu w połowie sierpnia. Jednak w związku dużymi kosztami przedsięwzięcia i brakiem wystarczającego wsparcia zewnętrznego na ten cel ostatecznie postanowiliśmy zaprosić mieszkańców Grudziądza oraz gości 15 sierpnia na niepowtarzalny pokaz przygotowany przez Artura Kielaka. Tym wydarzeniem chcemy przywrócić pamięć o wspaniałych tradycjach lotniczych i uczcić lotników, którzy w podniebnych bitwach walczyli o odzyskanie niepodległości przez Polskę, a także oddać cześć wszystkim żołnierzom, którzy walczyli o odzyskanie niepodległości przez nasz kraj i tym, którzy aktualnie dbają o nasze bezpieczeństwo służąc w Wojsku Polskim" - mówi Prezydent Grudziądza Robert Malinowski.
 
Kiedy kilka miesięcy temu pojawiły się informacje o imprezie internauci wypowiadali się sceptycznie odnośnie możliwości realizacji takiego wydarzenia w Grudziądzu, wręcz z niedowierzaniem przyjmowano tą informację. Teraz nie jedna z tych osób może powiedzieć:
 
- a nie mówiłem -
 
Miasto „rozbudziło apetyty”, „narobiło nadziei” aby ostatecznie zrezygnować z imprezy, lub jak twierdzi połączyć ją z obchodami 15  sierpnia. Mieszkańcom pozostanie na „otarcie łez’ Bajm, który zagra na zakończenie lata na Błoniach Nadwiślańskich w Grudziądzu.