joomla templates top joomla templates template joomla

Zalegasz z płatnościami, trafisz na "czarną listę" Grupy KRUK. Grudziądz nawiązał współpracę z Biurem Informacji Gospodarczej należącym do Grupy KRUK

info: Urząd Miasta, Grudziądz; fot: Agencja/eReporter24.pl włącz . Opublikowano w Grudziądz wiadomości

Miasto podpisało umowę z ERIF Biuro Informacji Gospodarczej SA należącej do Grupy KRUK. Zalegasz z płatnościami w stosunku do Gminy, trafisz na „czarną listę”. Czy to będzie skuteczne, czy tylko zwiększy koszty dłużnika?

Gmina-miasto Grudziądz nawiązała współpracę z ERIF Biuro Informacji Gospodarczej SA należącej do Grupy KRUK. Do podstawowych zadań Spółki należy przyjmowanie, przechowywanie i udostępnianie informacji gospodarczych dotyczących wiarygodności płatniczej firm i konsumentów. 
 
 
 
Działalność Biura oparta jest na ustawie z 9 kwietnia 2010 r. o udostępnianiu informacji gospodarczych i wymianie danych gospodarczych (Dz. U. z 2010 r., Nr 81, poz. 530 z późn. zm.) oraz Regulaminu Zarządzania Danymi ERIF BIG S.A. z 21 grudnia 2010 r., zatwierdzonego decyzją Ministra Gospodarki z 10 marca 2011 r.
 
W związku z tym od stycznia br. gmina-miasto Grudziądz w swoich działaniach windykacyjnych może korzystać z usług umieszczania informacji o nierzetelnych płatnikach i ich zaległych zobowiązaniach. Podmioty lub osoby zadłużone będą wpisywane do rejestru dłużników prowadzonego przez ERIF BIG SA.  
 
Wpis o nieuregulowanym zobowiązaniu może utrudnić znacznie konsumentom dostęp do szeregu usług, a przedsiębiorcom ograniczyć m.in. możliwość zawierania umów z odroczonym terminem płatności.