joomla templates top joomla templates template joomla

Miasto „zapomniało skosić trawę” na górce na Rządzu. Spadnie śnieg dzieci nie będą mogły z niej zjeżdżać. Poszukiwany dobry człowiek z kosiarką

R.Ż/eSerwis.info; fot: Internet/eReporter24.pl.

 
Górkę przy markecie Auchan w Grudziądzu stworzoną specjalnie dla dzieci, aby te w okresie zimowym mogły zjeżdżać z niej na sankach. Teren przy niej należący do miasta porastają „Chaszcze”, które „urzędnicy „zapomnieli” skosić.  Poszukiwany dobry człowiek, który ogarnie teren i w czynie społecznym skosi "krzakory".
 
Miejsce przy markecie Auchan na osiedlu Rządz zimą, kiedy spadnie śnieg, jest centralnym punktem, w którym dzieci i rodzice z  „Nowego Rządza” spędzają czas zjeżdżając ze specjalnie uformowanej w tym miejscu górki. 
 
 
 
Ze względów bezpieczeństwa, a także aby w ogóle umożliwić sam zjazd sankami, trawa od strony zjazdu była corocznie koszona. W tym roku jednak „miasto zapomniało” skosić rosnące w tym miejscu dosyć grube „chaszcze” stojące na torze zjazdu. Rodzice okolicznych bloków pytają dlaczego? 
 
- „Górka pomiędzy Auchan, a Blokiem przy ul. Rakowskiego jest nie duża, ale przynosząca wiele radości dzieciom z pobliskich bloków” - mówi Pan Cezary, który do nas w tej sprawie napisał. 
 
Sama górka znajduje się na terenie Spółdzielni Mieszkaniowej i ta zadbała o swój teren, trawa na nim jak wynika ze zdjęć jest koszona. Reszta terenu należąca do terenu miasta wygląda już mniej optymistycznie, porastają ją „chaszcze”, które uniemożliwią lub utrudniają zjazd w chwili kiedy spadnie śnieg. 
 
 
 
Jak mówią mieszkańcy:
 
- „Cały rok nic tam nie było robione. W ubiegłym roku po telefonie do urzędu miasta trawa została skoszona. W tym roku już nie” - mówi jeden z rodziców.
 
Pan Cezary, który w tym sezonie zimowym starał się przypilnować urzędników, aby wykonali co do nich należy i już w październiku interweniował w Urzędzie Miejskim w tej sprawie mówi, że pomimo próśb nic nie zrobiono: 
 
- „Prosiłem, błagałem i nic. Uważam, że trawa wraz z chwastami nie koszonymi cały rok stanowią duże zagrożenie dla zjeżdżających dzieci. Dzieci siedzą na różnych sprzętach, bliżej podłoża i wjeżdżają w krzaki wyższe od siebie. Krzaki grube jak kciuk dorosłego mężczyzny” 
 
Krzaków jednak nie skoszono i rosną do dnia dzisiejszego. Mali mieszkańcy wraz z rodzicami czekają na śnieg, czekają też na dobrego człowieka, który w zastępstwie miasta skosi im porastające „chaszcze”.
 
 
 

Komentarze  

+2 # Anul 2017-12-25 22:33
To samo między Boltucia a Sujkowskiego.
A wiosną wylegarnia komarów.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
0 # Irek 2017-12-27 13:54
Dokładnie
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+1 # irek 2017-12-22 14:13
Brudasy zwykłe, kto to pomyślał, aby w centrum osiedla takie knieje rosły.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+1 # Guest 2017-12-30 10:34
Cytuję irek:
Brudasy zwykłe, kto to pomyślał, aby w centrum osiedla takie knieje rosły.

a urząd przygotował juz sobie premie za 2017?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować