joomla templates top joomla templates template joomla

Miastu jest przykro, że Trynka jest zanieczyszczona. Monity prezydenta Malinowskiego nic nie dają. Reakcja władz miasta kończy się na monitach, a śmieci nadal straszą

R.Ż/eSerwis.info; info: Urząd Miasta, Grudziądz; fot: nadesłane włącz . Opublikowano w Grudziądz wiadomości

Jak informuje miasto - „W związku z pytaniami i komentarzami na temat czystości Trynki informujemy, że jest nam niezwykle przykro, że jest zanieczyszczona, a u jej wylotów gromadzą się śmieci. Jednak zarówno kanał Trynka, jak i kanał Rów Hermana podlegają pod Państwowe Gospodarstwo Wodne WODY POLSKIE i to ono ponosi odpowiedzialność za jego stan”.
 
Śmieci pływające w Trynce w okolicach Młyna zauważyli internauci zniesmaczeni widokiem jaki musza oglądać w Centrum Grudziądza rozpoczęli. Pływające po Trynce odpadki, zbierające się na końcu kanału faktycznie straszą i jak widać po ich ilości sytuacja musi trwać już od dłuższego czasu i co najgorsze pomimo zgłoszonego problemu nie ma żadnej reakcji?
 
Miasto nie czuje się winne i jak informuje:
 
- "Przypomnijmy, 1 stycznia 2018 r. w związku ze zmianą ustawy Prawo Wodne tzw. wody płynące Skarbu Państwa z Zarządów Melioracji weszły w zarząd nowej jednostki. W przypadku Grudziądza zarówno kanał Trynka, jak i kanał Rów Hermana podlegają pod Zarząd Zlewni w Tczewie, który ma również siedzibę w Grudziądzu przy ul. ul. Curie-Skłodowskiej 10"
 
 
Prezydent Grudziądza Robert Malinowski kilkukrotnie monitował do Polskich Wód o należyte utrzymanie naszych cieków. Odbyło się również spotkanie, na którym Polskie Wody deklarowały podjęcie odpowiednich działań niestety nadal nie ma żadnych efektów. W przypadku dalszego utrzymywania się tej sytuacji po raz kolejny wezwiemy Wody Polskie do wywiązania się z obowiązków, które na jednostkę nałożyła ustawa i rozpoczęcia prac porządkowych.
 
A może jednak w takich wyjątkowych sytuacjach wystarczy poprosić jedną z firm miejskich, aby bałagan uprzątnęła, a potem wyegzekwować należność od podmiotu, który nie wywiązuje się ze swoim obowiązków? Inaczej można czekać na sprzątnięcie bałaganu bardzo długo.