joomla templates top joomla templates template joomla

Mieszkańcom os. Lotnisko "zabrano" wiatę przystankową, która stała przy ul. Ikara. Napisali petycję razem z Łukaszem Kowarowskim do Prezydenta Glamowskiego

Agencja Informacyjna eReporter24.pl włącz . Opublikowano w Grudziądz wiadomości

W tym miejscu przed remontem ul. Ikara stała wiata przystankowa. Teraz mieszkańcy muszą czekać na autobus na stojąco i często w deszczu. Napisali petycję o Prezydenta Macieja Glamowskiego razem z Przewodniczącym Rady Miejskiej w Grudziądzu Łukaszem Kowarowskim.

Temat wiaty przy ul. Ikara na os. Lotnisko nie jest nowy. Bezpośrednio po remoncie ulicy mieszkańcy mówili najpierw o braku zatoczki i samego przystanku, a potem wiaty na przystanku chroniącej przed deszczem i ławki dla osób starszych, aby mogły spokojnie poczekać na autobus. 
 
 
Brak wiaty tłumaczono brakiem miejsca, ponieważ przyległy teren nie należy do miasta, ale do wspólnoty mieszkaniowej, jednak jak mówi radny Łukasz Kowarowski.
 
- „Dla chcącego nic trudnego” - 
 
Przewodniczący Rady Miejskiej w Grudziądzu apeluje do Prezydenta Macieja Galmowskiego o szybką reakcję w tej sprawie. Mieszkańcy sąsiadujących z przystankiem ulic zebrali ponad sto podpisów pod petycją, która za pośrednictwem radnego ma trafić do Prezydenta Grudziądza. 
 
- „Uważamy, że władze miasta powinny uszanować protest mieszkańców osiedla i w najbliższym czasie powstała tu ławeczka” - mówią starsze osoby, które przyszły na spotkanie z mediami.
 
 
Zdaniem mieszkańców na przystanku wsiada dużo osób nie tylko z pobliskich bloków i ulic, ale również pacjentów przychodni, zazwyczaj osób starszych, którzy oczekując na autobus siadają bardzo często na przystanku po drugiej stornie ulicy.
 
- „Kiedy nadjeżdża autobus musimy szybko przejść ulicę w niedozwolonym miejscu na drugą stronę, aby wsiąść do autobusu” 
 
a wszystko przez brak zadaszenia i wspomnianej ławeczki do odpoczynku.